Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový obor SŠTaS Karviná Logistika v průmyslu má první úspěšné absolventy

  • Karviná,

Maturanti karvinské Střední školy techniky a služeb před zraky svých pedagogů a zástupců vedení školy slavnostně ukončili studium. Vůbec poprvé tato škola vyřazovala absolventy oboru Logistika v průmyslu, který na této škole před čtyřmi lety otevřeli.

V kinosále Střední školy techniky a služeb se konalo slavnostní vyřazení úspěšných maturantů oborů požární technik, mechanik- elektrotechnik, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a poprvé také oboru Logistika, který škola nově otevřela před čtyřmi lety.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Já musím poděkovat bývalé ředitelce Sandri a hlavně zřizovateli, že vůbec nám drželi palce a pomohli nám tento obor zřídit, protože jde o obor budoucnosti. Naši žáci jsou připraveni pro vstup na trh práce a jsou připraveni i dále studovat, vyšli z nich skvělí, dospělí, připravení lidé.”

Slavnostní vyřazení maturantů si bývalá ředitelka školy Iva Sandriová nenechal a ujít.Jako poděkování za práci a také za otevření Logisitky na škole obdržela pamětní medaili.

Iva Sandri, bývalá ředitelka školy: "Bylo to moc práce a překonávání překážek. nevěděli jsme co nás čekám, co to bude obnášet, Podílelo se na tom mnoho kolegů a lidí z venku. Jsem ráda, že se to dílo podařilo a když jsou tady ti první absolventi, kteří krásně odmaturovali a viděla jsem samé červené diplomy, jsem z toho šťastná, že nějaká práce za mnou zůstala a mám tady následovníky, kteří v tom budou pokračovat dále.”

Na podium si pro své žáky připravili třídní učitelé výčet vzpomínek a shrnutí čtyřletého studia, náročného v posledním covidovém roce. Pro mnohé bylo slavnostní vyřazení emotivním zážitkem. S prvními absolventy oboru Logistika se loučila i třídní učitelka Jaroslav Folterová.

Jaroslava Folterová, třídní učitelka: "Dnešní den byl úžasný. Já myslím, že i žáci si to užili, i já jsme si to užila, vedla jsem je celé čtyři roky, byli to úplně první logistici, které naše škola vypouští. Jsem na ně hrdá, pyšná, protože pět lidí s vyznamenáním udělalo maturitní zkoušku, takže jako třídní jsem na ně nesmírně hrdá."

Studenti se na novou životní cestu těší a na školu budou rádi vzpomínat.

anketa: absolventi oboru Logistika v průmyslu: "Nebylo to moc náročné, mám toho hodně za sebou, mám krásné vzpomínky, budu na to vzpomínat rád." "Ono ty čtyři dlouhé roky nejde ani popsat slovy, jsou to nezapomenutelné zážitky s celou třídou. Shrnul bych to do jednoho citátu..." "Logistika určitě perspektivní obor je. Má určitě budoucnost a po vystudování na SŠTaS se většina maturantů uchytí.”

Celkově na Střední škole techniky a služeb v letošním náročném studijním roce úspěšně odmaturovala padesátka studentů. Ti nejlepší byli ještě zvláště odměněni.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy