Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové ortopedické sály v NsP Karviná se brzy zprovozní, pacientům se zkrátí čekací doba

  • Karviná,

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj finišují přípravy na otevření nových ortopedických operačních sálů. Výstavba začala loni v říjnu vybouráním celého patra.

Karvinská rájecká nemocnice se už brzy bude moci pochlubit moderními špičkově vybavenými operační sály, které budou vyhovovat potřebám pacientů a hlavně operačnímu týmu. Jejich výstavba začala na podzim loňského roku.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "V podstatě jsme ve finální fázi dokončení, která se týká vybavení sálů. Čekáme na instalaci nábytku, odborných instrumentárií a přístrojů, které jsou nezbytné pro zahájení operativy."
Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Tento sál je vyloženě dělám pro ortopedii. Je o něco větší, je dělán pro superaseptické prostředí, je tady filtrace vzduchu speciálně uzpůsobená tomu, aby tady bylo prostředí s minimálním množství bakterií, protože pro nás, pro ortopedy, bakterie jsou největší nepřítel. Mohou se usadit na endoprotéze a dělat zánětlivou reakci způsobit zánět endoprotézy, je důležité minimalizovat toto riziko."


Operativa tady na těchto sálech, které mají větší kapacitu je naplánovaná na začátek srpna.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "V současné době po proběhlé epidemii koronavirem je situace taková, že tady máme obrovské množství pacientů, kteří mají výrazné bolesti kloubů. jedná se hlavně o artrózu kyčle a kolene. Tyto pacienty operujeme na stávajících sálech Karviná-Ráj. Od 1.8. se tady rozběhne operativa totálních endoprotéz ve větší kapacitě než byla doposud a pro ty pacienty, kteří měli silné bolesti, to je vyloženě vysvobození."

Se zprovozněním sálů se navýší množství provedených operací a podaří se zkrátit čekací doba pacientů. Výstavbu nových operačních sálů zaplatil zřizovatel Moravskoslezský kraj.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy