Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové ortopedické sály v NsP Karviná se brzy zprovozní, operovat se začne začátkem srpna

  • Karviná,

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj finišují přípravy na otevření nových ortopedických operačních sálů. Výstavba začala loni v říjnu vybouráním celého patra. Zprovozněním sálů se pacientům zkrátí čekací doba na operaci.

Karvinská rájecká nemocnice se už brzy bude moci pochlubit moderními špičkově vybavenými operační sály, které budou vyhovovat potřebám pacientů a hlavně operačnímu týmu. Jejich výstavba začala na podzim loňského roku.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Čekáme na instalaci nábytku, odborných instrumentárií a přístrojů, které jsou nezbytné pro zahájení operativy."

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Tento sál je vyloženě dělám pro ortopedii. Je o něco větší, je dělán pro superaseptické prostředí, je tady filtrace vzduchu speciálně uzpůsobená tomu, aby tady bylo prostředí s minimálním množství bakterií, protože pro nás, pro ortopedy, bakterie jsou největší nepřítel."

 Operativa tady na těchto sálech, které mají větší kapacitu je naplánovaná na začátek srpna.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Od 1.8. se tady rozběhne operativa totálních endoprotéz ve větší kapacitě než byla doposud a pro ty pacienty, kteří měli silné bolesti, to je vyloženě vysvobození."

Se zprovozněním sálů se navýší množství provedených operací a podaří se zkrátit čekací doba pacientů. Výstavbu nových operačních sálů zaplatil zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy