Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné se sešli na svém 20. zasedání

  • Karviná,

V sále Obchodně podnikatelské fakulty se v pondělí podvečer sešli zastupitelé na svém pravidelném zasedání.

Celkem 25 bodů projednali na svém 20. zasedání karvinští zastupitelé. Rozhodli
například o prominutí nájemného pro podnikatele, kteří podnikají v nebytových prostorechstatutárního města Karviné.

KARVINÁ OPĚT ODPUSTILA ŽIVNOSTNÍKŮM NÁJEMNÉ

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme ještě znovu našim podnikatelům prominuli nájmy za březen, duben a květen, ten stav ještě nebyl dobrý. Já si myslím, že v těch službách, restauracích bude ještě nějakou dobu trvat než se ty podnikatelské subjekty vzpamatují a dají dohromady, takže alespoň touto formou jsme jim chtěli pomoci, aby byli schopni se nastartovat a dělat ty služby ve městě dobře."


Karviná prominula podnikatelům nájemné už v období říjen 2020 až únor 2021 a rovněž loni na jaře, kdy se jednalo o měsíce březen, duben a květen.

ZÁVĚREČNÝ ÚČET ROZPOČTOVÉHO HOSPODAŘENÍ MĚSTA

Zastupitelé se také seznámili a schválili závěrečný účet rozpočtového hospodaření města za rok 2020.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je to takový souhrn čísel, má to 290 stran, je tam spousta ukazatelů, čísel. To zásadní je, že jsme v přebytku, pracujeme s kladnými čísly, snažíme se držet rovnováhu mezi provozními a investičními výdaji, hospodaření je zdravé a věřím, že ten finanční rating bude podle toho vypadat."

KARVINÁ PODPOŘILA PROFESIONÁLNÍ HASIČE

Zastupitelé také schválili dotaci ve výši půl milionu korun karvinské stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Oni každoročně žádají o dotaci do investičního fondu, my jsme rádi, že to můžeme poskytnout, ta práce, kterou oni odvádějí je nezaplatitelná a jsme rádi, že je tady máme."

Hasiči Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje využijí finanční prostředky na pořízení elektromechanického dvousloupového zvedáku na osobní automobily do 4 tun a rekonstrukci a dovybavení mycího boxu pro mytí automobilní techniky HZS MSK.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy