Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně z Karviné 19.6.2021: Léto na zámku a koncert Májováku

  • Karviná,

Na poslední víkend v tomto školním roce připravil Zámek Fryštát pro obyvatele města i návštěvníky z širokého okolí akci nazvanou Léto na zámku. Městský dům kultury Karviná a symfonický orchestr Májovák zvou veřejnost na první postcovidový koncert v amfiteátru letního kina.

LÉTO NA ZÁMKU - 2 PROHLÍDKOVÉ TRASY

Na poslední víkend v tomto školním roce připravil Zámek Fryštát pro obyvatele města i návštěvníky z širokého okolí akci nazvanou Léto na zámku. V sobotu 26. června budou prohlídky vedeny dvěma speciálními trasami.

První z nich obsahuje romantickou podívanou z období baroka v podání souboru Exulis, který připravil divadelní adaptaci románu paní z Monsoreau. Druhá trasa nazvaná „sakrální“ povede částí zámkem a větší částí pak přilehlým kostelem Povýšení sv. Kříže, který je se zámkem stavebně propojen. Prohlédnout si můžete zajímavé fresky na stěnách nebo poutní obraz Zázračná Panna Maria Fryštátská. Mezi druhou a pátou hodinou odpolední bude možné se projekt historickým kočárem. Tu je ale potřeba si zarezervovat při koupi vstupenky.

Začátky prohlídek:

– 1. trasa divadelní: v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 , 15:00 a v 16:00 hodin.

– 2. trasa sakrální: v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 hodin.

MÁJOVÁK PŘIPRAVIL KONCERT FILMOVÉ HUDBY

Městský dům kultury Karviná a symfonický orchestr Májovák zvou veřejnost na první postcovidový koncert v amfiteátru letního kina. Uskuteční se 3. července o půl desáté večer. V programu dirigovaném Ondřejem Packanem budou znít nejznámější filmové melodie a legendární filmová hudba ze snímků jako Titanic, Piráti z Karibiku, Star Wars a mnoha jiných. Těšit se můžete i na řadu sólistů, součástí koncertu bude i vizuální projekce. Vstupenky jsou v předprodeji na pokladně MěDK, v kině Centrum, můžete je koupit online nebo pak přímo na místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy