Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitelé MP z celé ČR jednali v Karviné o dalších lepších podmínkách pro strážníky

  • Karviná,

V Karviné proběhlo jednání Kolegia ředitelů městských policií Statutárních měst České republiky. Profesní jednání se zaměřilo například na dřívější odchody strážníků do důchodu.

17. června proběhlo jednání Kolegia ředitelů městských policií Statutárních měst České republiky a Hlavního města Prahy. Hostitelem a pořadatelem tohoto jednání byla Městská policie Karviná.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Jsou tady ředitelé z 27 statutárních měst a z Prahy, budeme projednávat standardní záležitosti kolegia, jako jsou změny zákonů a podobně."
Omar Teriaki, místopředseda pověřený předsednictvím Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. m. Prahy: "Bereme to jako svou profesní povinnost nějakým způsobem reagovat a vytvářet podmínky pro lepší vývoj podmínek pro strážníky a obecně policie jako takové. Setkáváme, se, abychom si předávali příklady dobré praxe a reagovali na aktuální situaci."

Kolegium prosazuje zájmy městských policií, protože statutární města a hlavní město Praha zastupuje minimálně 80 procent strážníků z celé republiky. Profesní jednání bylo zaměřeno například na nejpalčivější otázky řešení veřejného pořádku v covidové době, co dělali strážníci nad rámec svých povinností, přístup státu k městským policiím a také otevřelo otázku dřívějšího odchodu strážníků do důchodu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "My prosazujeme alespoň v 61 letech po 30 letech služby. Už jsme prosadili odchodné strážníků podle odpracovaných let. Ten dřívější odchod do důchodu je pro nás hodně důležitý. Nedokážeme si představit, že by strážníci v 65 letech honili pachatele, to je hlavní téma, které rezonuje."
Omar Teriaki, místopředseda pověřený předsednictvím Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. m. Prahy: "Je to citlivé téma hlavně teď po covidu, kdy plno profesí má pocit, a oprávněný pocit, že dělat do 65-67 je nepřínosné."

Současná podoba zákona v otázce pravomocí strážníků ve městech je podle ředitele Petra Bičeje dostatečná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy