Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští basketbalisté nepřestávají bojovat o 1. ligu. Jasný postup jim teď překazil covid

  • Karviná,

Karvinští basketbalisté stále usilují o postup do první ligy. Teď jim ho překazil covid, nicméně některé možnosti jsou stále ještě otevřené. Více už prozradí starosta Sokola a předseda basketbalového klubu Roman Hamrus.

VIDEO: TV Polar

Basketbalistům TJ Sokol Karviná skončila sezóna předčasně z covidových důvodů. O to víc je mrzí, že se jim nepdoařilo postoupit do 1. ligy. V sezoně totiž neprohráli ani jeden odehraný zápas, do 1. ligy chtěli postoupit z 1. místa.

Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná: "Víceméně taková malá šance na tu první ligu je, protože je možné, že některé kluby z ekonomických důvodů skončí a nyní jsme ve stadiu přihlášek do soutěže a může se stát, že vznikne volné místo a basketbalová federace nařídí nějakou dodatkovou baráž.”

Pokud se to nestane, bude klub znovu přihlášen do 2. ligy a pokusí se o postup v nové sezoně. Momentálně se kádr rozrostl o dva nové hráče, kteří do klubu přišli z vyšších soutěží.

Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná: "V poslední době jsem musel hráče dokonce odmítat. Zdá se, že náš klub má dobrý kredit. Obecně se o nás ví, že v týmu  dobrá a kolektiv. Nebereme hráče jen podle toho, kolik váží, měří a jestli střílí trojky, ale i podle toho, jaké mají povahové vlastnosti:”

Do týmu přibyl Jan Koloničný, který ukončil profesionální kariéru v Hradci Králové.

Jan Koloničný, basketbalista: “Měl jsem dvě možnosti, že skončím tam, kde jsem začal, což je Frýdek-Místek nebo po dobrých vztazích tady, kdy jsem chodil trénovat i mimo sezonu do Karviné zkusím pomoct vybojovat první ligu pro Karvinou.”
Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná: "Je to hráč, který je původně z této oblasti, stěhuje se zpátky, bude tady i v okolí pracovat. Měří 208 cm, takže v podkošovém prostoru je to na druhou ligu vynikající hráč."

Druhým hráčem je David Šotlík, který tady bude hostovat z prvoligové Opavy, bude mít tedy střídavý start.

David Šotlík, basketbalista: “Tady byla jasná vize vybojovat 1.ligu. já mám rád výzvy. V Karviné je to dlouhodobý cíl a já jsem rád součástí tohoto týmu, že se o to můžeme pokoušet."
Roman Hamrus, starosta TJ Sokol Karviná: "Tento hráč je velice rychlý, má skvělou přihrávku, výborné periferní vidění,  měří 186 cm a bude to oživení na perimetru."

Trénovat budou basketbalisté do konce června, znovu začnou fyzickou přípravou, soustředěním a přátelskými utkáními s prvoligovými i zahraničními týmy v průběhu srpna. Čekají je také tři turnaje, jeden z nich je domácí Emil-Cup 11. září.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy