Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Permoník vyzpíval na Lodičkách pro jižní Moravu 50 tisíc korun

  • Karviná,

Solidaritu s lidmi z tornádem postižených obcí projevil i karvinský Permoník. Ze závěrečného koncertu, který se uskutečnil na Lodičkách, věnoval dobrovolné vstupné lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou.

50 tisíc korun to je částka, kterou lidé věnovali prostřednictvím dobrovolného vstupného pro obce postižené tornádem na závěrečném koncertu Permoníku. Ten se uskutečnil v neděli na Lodičkách.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: "Je pro nás obtížné se radovat z toho, že můžeme zpívat, z čehož se samozřejmě radujeme, ale uvědomujeme si, že jsou na tom lidé daleko hůř a moc jim do zpěvu není, naše pomoc, my to umíme hlavně zpíváním, takže jsem se rychle rozhodli, že vyzveme všechny lidi, kteří tady přijdou k dobrovolnému vstupnému a my, to co vybereme, vyzpíváme, tak pošleme na pomoc z jižní Moravy, aby se jim trochu ulehčilo a zvládli svoji situaci."

Závěrečný koncert na lodičkách nebylo jediné veřejné vystoupení po dlouhé době.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: "Začalo to tím, že jsme byli pozváni na Festival v ulicích do Ostravy, protože děti rok a půl nezpívaly, tak jsme potřebovali nutně si to zkusit, Karviná nám vyšla vstříc, takže byla v pátek velká generálka na náměstí v Karviné."

Na první postcovidové vystoupení pro veřejnost se členové sboru těšili.

Eliška Semančíková, členka Koncertního sboru Permoník: "Pro mě osobně to bylo hrozně zvláštní vystupovat po tak dlouhé době, těšila jsem se na to hodně. Cvičili jsme to furt dokola, abychom to pořádně uměli."

Říká členka Koncertního sboru Permoník Eliška Semančíková a dodává:

Eliška Semančíková, členka Koncertního sboru Permoník: "Budeme zpívat Starci na chmelu a Mama Miu."

Nejmenší Permoníci vystoupili vůbec poprvé a zažili tak svou premiéru.

Známých hitů a písní, které si mohli s permoníkem lidé zazpívat, bylo mnoho.

Martina Juríková, sbormistryně: "Jsou to všechno věci, které jsme nazkoušeli během online výuky, přípravný sbor vám zazpívá 7 písniček a koncipovali jsme to tak, že zazvoní zvonec a budeme prosit, aby si lidi zazpívali s námi."

Ten, kdo letos vůbec nemohl zpívat dospělý Sbor přátel Permoníku. Na závěr se na jevišti sešly všechny sbory a společně si zazpívaly. Sbormistryně Martina Juríková věří, že tohle je začátek něčeho nového a krásného, kdy se budou moci všichni společně setkávat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy