Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny jsou tu. Karvinské děti se z vysvědčení většinou radovaly

  • Karviná,

Školákům začaly prázdniny. Poslední červnový den obdrželi z rukou svých třídních učitelů a učitelek vysvědčení s hodnocením jejich práce a snažení během velmi neobvyklého školního roku. S kamerou jsme navštívili prvňáčky ze Základní školy U Lesa a deváťáky ze Základní školy Prameny.

video: TV Polar

Je poslední červnový den, poslední den školního roku. Do lavic naposledy usedli všichni studenti a žáci základních škol, aby si převzali svá vysvědčení. Náročný rok to byl pro všechny, zejména pro maturanty, deváťáky a žáky prvních tříd základních škol, kteří se skoro celý školní rok učili číst a psát přes obrazovku monitoru, ale i pedagogy a rodiče.

Ilona Gráczová, třídní učitelka: "Děti to zvládly to opravdu výborně. Jeli jsme online každý den, děti se připojovaly taky každý den. O to to bylo lehčí, když se pak vrátily do školy a myslím si, že nebylo poznat, že by něco zameškaly, byly poctiví. Hlavně bych chtěla poděkovat rodičům. Protože bez nich by to opravdu nešlo. Udělali spoustu práce doma a díky nim jsou děti tam, kde jsou."
anketa, prvňáci: "Mě bavila matematika, tam jsme se naučila počítat." "J jsem dostal jedničky za to, že jsme se snažil a hezky psal." "Nejdřív bylo těžké psaní, ale pak jsme to zvládala." "Chyběli mi spolužáci, jak jsme měli tu online." "Jsem rád, že mám jedničky za úspěch úkolů."

Děti dostaly za práci i malé odměny, kufřík na prázdniny, kam budou uchovávat své zážitky a škola také vybrala nejaktivnější děti, které dostaly i odměnu ve formě knihy. Sladkou odměnu za práci ve škole, snahu, prezentaci města a výborné výsledky si právem zasloužili i žáci devátého ročníku Základní školy Prameny. Rozloučit se se základní školou, spolužáky a naposledy se společně přátelsky pobavit, přišli do místní cukrárny za doprovodu třídní učitelky i vedení školy. Jde o tradici školy.

Dagmar Glatzová, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: "My jsme jim přáli, aby udělali všechno proto, aby se dostali na ty školy, na které chtěli jít. To je základ toho, aby byli v životě spokojení. Když budou dělat to, co sami chtějí."

Společně si připomněli poslední školní rok, náročnost přípravy na přijímací zkoušky i samotnou distanční výuku.

Regina Palová, třídní učitelka: "Zvládnout koordinaci všeho kolem, nebylo jednoduché. I ta příprava na přijímací zkoušky, protože jsme je připravovala z matematiky, nebyla jednoduchá, přesto se žáci dostali na všechny své vysněné střední školy i odborná učiliště. Mám i velký úspěch, naše žákyňka byla první v přijímacím řízení na jazykové gymnázium, to mě hodně potěšilo. Já mám skvělou třídu, úžasnou, jsem na ně pyšná, hrdá."

Třída v této podobě vznikla až na druhém stupni, kdy se spojily dvě třídy do jednoho kolektivu, ani to nebylo jednoduché.

Regina Palová, třídní učitelka: "Bylo to zpočátku náročné, ale to, co z nich je, to jsou úžasní mladí lidé."

Žáci se shodli na tom, že přijímací zkoušky nebyly jednoduché, přesto se všichni dostali tam, kam chtěli.

Veronika Vařáková, žákyně devátého ročníku: "Já jsem chtěla jít na sociální činnost do Prostřední Suché a dostala jsem se na tu školu. Baví mě pomáhat lidem, to je asi hlavní, je to obor, který mě vystihuje."
Nela Dassani, žákyně devátého ročníku: "Já jsem se hlásila do Orlové na veřejnosprávní činnost.Jsem se rozhodla, že pomůžu lidem, abych se dostala do nějakých firem a byla nápomocna ostatním."
Matyas Orság, žák devátého ročníku: "Já jsem si vybral průmyslovou školu v Karviné, obor Informatika, protože chci být v budoucnu “ajťák”, protože počítač jsou za mě budoucnost."
Regina Palová, třídní učitelka: "Teď už je na nich, jak budou plout tím životem a já jim přeji, aby měli příznivý vítr, aby všechno zvládli, aby, když ztroskotají, aby našli nějaký přístav a aby si uvědomili, že tím přístavem je pro ně rodina, rodiče, jejich přátelé, myslím, že by to měli být i učitelé a naše krásné město."

Deváťáky přišel také pozdravit primátor města. Zajímal se o jejich plány, výběr středních škol i i to, jak zvládli náročný školní rok.

Jan Wolf, primátor: “Ten školní rok byl celý zvláštní. Jsem rád, že většina těch školáků to zvládla velice dobře. Ty informace, které mám od ředitelů základních škol, jsou takové, že to vzali vážně i tu online výuku, v mnoha případech a dnes jsem přišel pozdravit premiantský ročník, kde je spousta vyznamenání a jedničkářů. Vybrali si dobré střední školy. Docela často chodím na debaty se studenty středních škol případně vysoké školy a mým přáním je, aby mladá generace vystudovala a vrátila se zpátky. Protože jsme přesvědčený, že soudržnost rodiny je základ všeho a v případě, že ty rodiny jsou rozbité, a těch případů tady máme docela dost, tak to město není v nejlepší kondici. Mým přáním je, aby mladí vystudovali a postupně to město přebírali, aby tady podnikali, pracovali, aby se jim tady líbilo a byli spokojeni.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy