Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský šikmý kostel má svůj šikmý infostánek, turisty zajímají srovnávací fotografie

  • Karviná,

Šikmý kostel svatého Petra z Alkantary má od června svůj vlastní šikmý infostánek. Nabízí například mapu s QR kódy míst, která jsou zmíněna v knize spisovatelky Karin Lednické. Návštěvníky zajímají i srovnávací fotografie Staré Karviné.

Takový infostánek jen tak nikde u turisticky zajímavých míst nenajdete. Tvůrci ze Spolku Stará Karviná využili jedinečnosti šikmého kostela svatého Petra z Alkantary a vyrobili ho za finanční podpory města stejně šikmě. Od června je otevřený veřejnosti.

Jaroslav Mira, pracovník infostánku: "V tomto infostánku jsou různé materiály o Staré Karviné, jsou zde srovnávací fotografie, knihy paní Lednické a i mapa podle knihy. Z druhé strany jsou QR kódy na té mapě, kde se lidé mohou dostat na ta konkrétní místa a události, kde se odehrával ten jednotlivý děj. Máme tady turistické známky a co nejvíc lidi zajímá, jsou ty srovnávací fotografie ze Staré Karviné."

Šikmý kostel navštěvují pamětníci z Karviné a okolí, které si dvaceti tisícové město pamatují a v posledních měsících se sem sjíždějí lidé z celé republiky.

Jaroslav Mira, pracovník infostánku: "Skutečně, Praha, Jižní Čechy, Západní Čechy, díky knížce paní Lednické a její knížce se Karviná dostala zase nahoru."
anketa: návštěvníci šikmého kostela: "Jsme ze Zlína. Přijeli jsme se podívat kvůli šikmému kostelu, obě jsme četly knížku. Využijeme QR kódy a půjdeme se podívat." "Nevěděla jsem o něm vůbec nic, přivedla mě na tu myšlenku dcera, která studuje v Ostravě, takže jedem po stopách kostela."

Šikmý infostánek je otevřen každý víkend až do října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy