Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Program Karvinského kulturního léta obohatí i cirkusová představení

  • Karviná,

Masarykovo náměstí ožívá díky tradiční akci nazvané Karvinské kulturní léto. Pro návštěvníky centra města jsou připraveny koncerty a také hrané pohádky pro děti. Divadelní představení jsou součástí projektu Pojďte s námi za kulturou.

Pokud se v létě o víkendu vydáte na procházku do parku, na zámek nebo jen tak, posedět si na náměstí mezi pátou a sedmou hodinou večerní, zcela určitě se budete moct zaposlouchat do hudby nebo se podívat na divadelní představení. Městský dům kultury na letošní léto připravil zajímavý program pro dospělé i děti. A protože byla roční pauza a kultura nedostala prostor, přibyly akce ještě v měsíci srpnu.

Lenka Kubíková, programová pracovnice: "Převážně jsme do programu obsadili místní kapely. V uplynulém víkendu odehrála kapela Fopa, následuje kapela Drops, která prezentuje country hudbu."

Kapela Drops vystoupí na náměstí už tuto neděli od 17 hodin. 18. července si můžete přijít poslechnout pop rockovou kapelu Pro Tebe a 25. července bude mít svůj koncert bohumínská vokální skupina Sluníčko. Koncerty se uskuteční i během srpna.

Lenka Kubíková, programová pracovnice: "Další kapelu budou Furtlajf, dále kapela Galaxie rock, zpěvačka Blanka Šrůmová se skupinou Něžná noc a Janem Saharou Hedlem."

Na své si přijdou i rodiny s dětmi.

Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “2x v červenci a 2x v srpnu tady proběhnou od 17 hodin zábavná odpoledne. Bude tady například Divadlo Plyšového medvídka, přiveze představení O zlobivé notě nebo 27. července zábavný program pro děti, kde budou soutěže a improvizace."

Divadlo Sem TamFór přiveze Ferdu Mravence, program připravilo i divadlo Ententýky. A to není vše.

Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Máme takovou mimořádnou věc, která proběhne 31. července a to bude Cirkulum na cestách. My jsme neměli možnost uspořádat Dny Karviné a tam se pravidelně objevoval Cirkus trochu jinak a zahraniční špičkoví artisté. Uvidíme například barmansko- žongléřskou show z Brazílie nebo italského žongléra, provazochodce. Na to Cirkulum na cestách navážou v srpnu čtvrtky, budeme tady pořádat čtvrteční cirkus o páté. To budou zase naši špičkoví umělci, je to něco, na co se moc těšíme.“

Kromě toho má svůj program i letní kino a promítá se i v kině Centrum. Tam mohou diváci uplatnit dárkové karty, jejich platnost je prodloužena až do března příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy