Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Májovák zahrál posluchačům sérii filmových melodií. Nechyběla vizuální projekce

  • Karviná,

Ve velkém sále karvinského městského domu kultury se uskutečnil první post covidový koncert dechového orchestru Májovák. Zazněly nejslavnější filmové melodie a vystoupili skvělí sólisté. Vše bylo doplněno vizuální projekcí.

Koncert filmové hudby s vizuální projekcí byl původně naplánován do letního kina, kvůli hlášeným bouřkám zvolili pořadatelé raději jistou alternativu a přesunuli ho do městského domu kultury.

anketa, návštěvníci akce: "Přišla jsem, protože už mi chybí zážitek a filmová hudba je něco pro mě. "Přijeli jsme Zebrzidovic, to je kousek od hranic, máme rádi filmovou muziku."

Nejen pro návštěvníky, ale i pro členy Májováku to byla významná událost. Vždyť naživo posluchačům hráli naposledy před rokem a půl.

Ondřej Packan, dirigent: “Příprava trvala dva měsíce, odhadem. Připravili jsme úplně jiný program než mohli Karviňáci slyšet v roce 2018, kdy jsme hráli v letním kině s Koncertním sborem Permoník. Připravili jsme ho individuálním studiem, když povoleno zkoušet nebylo a , když se rozvolnily restrikce, tak jsme začali zkoušet dohromady. Tohle je prostě koncert pro lidi, aby přišli na koncert, užili si pěknou muziku a pěkná muzika je filmová, kterou všichni známe."

Posluchači sále si mohli připomenout nejkrásnější melodie z filmů jako Piráti z Karibiku, Forrest Gump, Titanic, Indiana Jones, Stars Wars, Sedm statečných a mnoho dalších.

Koncert zpestřila také vystoupení vynikajících sólistů.

Liselotte Rokyta, sólistka : " Já hraji na Panovu flétnu a jedna skladba je od Kill Billa. Je to moc pěkná melodie, myslím, že to bude výborný zážitek pro posluchače."

Po koncertě poděkovali posluchači Májováku potleskem ve stoje. A nechyběl ani malý přídavek navíc na rozloučenou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy