Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská diakonie modernizuje v Karviné své zázemí, část služeb funguje dočasně jinde

  • Karviná,

Slezská diakonie získala prostředky z Evropské unie na celkovou rekonstrukci objektu a zázemí polyfunkčního komunitního centra v Karviné na ulici V Aleji. Část služeb se po nezbytně nutnou dobu přemístila do jiné části Karviné.

VIDEO: TV Polar

Budova polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné prochází v těchto dnech kompletní modernizací. Objekt si už rekonstrukci zasloužil, do budovy zatékalo, okna netěsnila, omítka opadávala a celkové prostory a vybavení byly už dávno zastaralé.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "V současné době se dělá odvodnění celé budovy, protože zdi byly vlhké, zamočené, začínáme i opravu venkovního schodiště a zábradlí."

Rozběhly se i rekonstrukční práce uvnitř budovy. Obě patra museli zaměstnanci svépomocí vystěhovat. I když je budova z velké většiny prázdná, fungování sociálních služeb není omezeno, všem byl zajištěn náhradní prostor.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Občanská poradna i oba nízkoprahy tady zůstaly, máme plnou kapacitu, klienti docházejí."
Stanislava Szkwarová, sociální pracovnice nízkoprahového zařízení Pohoda: "Těšíme se na nové prostory, děti taky, že budeme mít více místa a nové vybavení, tady nám to zatím vyhovuje."
Dana Zborovská, sociální pracovník, poradkyně v Občanské poradně Karviná: "Budeme to tam mít hezké, nové, bude se nám tam lépe pracovat, prostory tady jsou takové jaké jsou, ale je to dočasné, tak to takhle bereme. ”

Práce začaly v průběhu května, provoz bude v budově obnoven na konci roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy