Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná v boji s nepřizpůsobivými přitvrdí. Na nevhodné chování se zaměří speciální tým

  • Karviná,

Boj s nepřizpůsobivými osobami se v Karviné posouvá dál. Z rozhodnutí primátora byl zřízen specializovaný tým strážníků, jejichž prioritní pracovní náplní bude využití všech dostupných právních prostředků v boji s osobami, které svým způsobem života znepříjemňují poctivým lidem život ve městě.

Karvinští strážníci budou od září přistupovat k nepřizpůsobivým občanům a jejich chování v ulicích města ještě tvrději než dosud. Rozhodl o tom primátor města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “V projektu Bezpečná Karviná pokračujeme dále, k 1.9.2021 jsem zadal řediteli MP Karviná aby zřídil mini tým strážníků, kteří se budou zabývat pouze činností nepřizpůsobivých občanů. Reagujeme tak na novelu, kterou schválili poslanci a věřím tomu, že ji schválí i senát a prezident republiky. Měla by být platná k 1.1. 2022. Ta novela zajistí to, že pachatelům opakovaných přestupků bude strháváno finanční plnění ze sociálních dávek. Je to další z nástrojů k řešení situace s problémovými občany.”

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Ti strážníci využijí všech dostupných právních prostředků, aby nastolili pořádek, my se s nimi opravdu nebudeme mazlit, protože tito lidé nám tady komplikují život poctivým lidem a my to dále odmítáme tolerovat. Budeme bez pardonu pokutovat vše, čeho se ti lidé dopustí. Ať to bude přestupek na úseku veřejného pořádku, znečišťování veřejného pořádku, rušení nočního klidu."

Strážníci se v ulicích města často setkávají s agresivitou, nerespektováním a slovním vulgarismem a výhrůžkami.

Ota Štěrba, strážník MP Karviná: "Útočí na nás slovně i fyzicky, za použití hmatů a chvatů je musíme zpacifikovat, případně převézt na protialkoholní stanici.”

Jeden z účinných úderných donucovacích prostředků je použití teleskopického obušku.

David Krzemiński, strážník MP Karviná: "Dá se použít na krátkou vzdálenost až na střední vzdálenost, v uzavřeném nebo otevřeném stavu. Nejedná se pouze o úderný prostředek, kdybychom se bránili útočníkovi s nožem, ale můžeme použít i jako páku, kdy donutíme toho člověka, aby s námi spolupracoval po zákonné výzvě.”

Speciální hlídka bude sestavena ze čtyř fyzicky velmi dobře připravených strážníků a nápomocen jim bude i psovod.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Budou to strážníci, kteří jsou na vysoké fyzické úrovni, ovládají bojové umění, chceme, aby měli sebedůvěru a sjednali si respekt."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy