Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykrádali auta, sklepy a probourali se i do garáže. Trojice zlodějů napáchala škodu přes čtvrt milionu korun

  • Karviná,

Policie dopadla trojici zlodějů, kteří vykrádali v Karviné auta i sklepy. V jednom případě se probourali i do garáže. V jednom případě se dostali i k platební kartě s PIN kódem a vzápětí vybrali okradenému z účtu 80 tisíc korun. Některých skutků se muži ve věku 23, 25 a 27 let dopouštěli samostatně, jiných pak ve dvojici. Celkově napáchali škodu přes 260 tisíc korun.

Neuvěřitelně pilná byla trojice zlodějů v Karviné. První případ eviduje policie už z prvního jarního dne, kdy se 27letý muž z Karviné v noci vloupal do auta, ze kterého ukradl různé věci.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Následovat mělo vloupání do sklepů, odkud si měl odnést například elektrokolo či trekové jízdní kolo. V květnu jeho pozornosti neuniklo další vozidlo, kdy majiteli odcizil kromě jiného kolečkové brusle. V červnu měl odstranit zámky dvou stavebních kontejnerů – z jednoho nic neodcizil, z druhého si měl odnést stavební vrátek. „Stavil“ se i do nedalekého bytového vchodu a přibral s sebou vodoměr."

Společně s 25letým mužem pak v dubnu vybourali otvor do garáže, dostali se dovnitř a ukradli elektroniku a nářadí v hodnotě přes 100 000 korun.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Mladší muž sám měl již v březnu odstranit tvárnice jiné garáže a jen nahlédnout dovnitř. Zřejmě nepostřehl žádnou jemu vhodnou věc."

Nejstarší muž se vloupal do auta, ze kterého ukradl tašku s nákupem. Majitel měl uvnitř například čokolády nebo alkohol, ale především osobní doklady, včetně platební karty. U té si bohužel poškozený nechal i PIN kód. Tady pak nejstarší zloděj zapojil do gangu i nejmladšího, 23letého známého. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Společně provedli přes 10 nákupů a několik výběrů z bankomatů - účet poškozeného byl rázem štíhlejší o více než 80 000 korun a dvojice si tak koupila například oblečení či novou elektroniku. V této souvislosti připomínáme: nikdy nemějte u platební karty PIN!!!"

Nejmladší ze zlodějů navíc našel cizí občanský průkaz, který neváhal používat a vydávat se tak za někoho úplně jiného.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Vybral si a z prodejny odnesl mobilní telefon s neomezenými daty, za poskytnuté služby ale již nezaplatil."

Naštěstí spadla klec a policisté povedený trojlístek dopadli a obvinili hned z několika trestných činů.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "27letého muže z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 25letého muže z přečinu krádeže dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. 23letého muže z přečinů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, legalizace výnosů z trestné činnosti a podvodu."

Nejstarším mužům hrozí až pětileté vězení a nejmladšímu maximálně čtyři roky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Oba mladší obvinění byli za takovou trestnou činnost v posledních třech letech potrestáni či odsouzeni."

Kriminalisté i nadále pokračují v úkonech trestního řízení. Není tak vyloučeno, že na vrub trojice budou připsány další skutky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy