Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlídky MP Karviná mapují terén i na kolech. Zajíždějí i do okrajových částí města

  • Karviná,

Za příznivého počasí vyráží do ulic Karviné a hlavně do okrajových částí města nebo parků hlídky městských strážníků na kolech. Mapují terén, kontrolují pořádek v ulicích a preventivně kontrolují třeba náhodné cyklisty.

Za příznivého počasí využívají strážníci městské policie ke své činnosti v ulicích města i kola. Jejich výhody jsou jasné. Rychleji než jejich pěší kolegové se přemístí do problémových míst a snadněji se dostanou tam, kam nemůže automobil.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Každý ten způsob přepravy strážníka má své výhody i nevýhody. Nelze jen jezdit ve vozidlech, protože bychom nic neviděli, neslyšeli, nelze chodit jen pěšky, protože na ten zákrok se pak strážník dostane pozdě a nelze jen na kole, protože na kole nikoho nepředvedete, nedáte na záchytku, takže každý ten prostředek má své výhody."

Hlídky mezi sebou navzájem spolupracují a v případě potřeby si cyklohlídka zavolá k zákroku posily.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Ta cyklohlídka hlavně monitoruje, v případě potřeby si přivolávají motorizovanou hlídku."
Marek Bárta , strážník MP Karviná: "Je to rychlejší, pohodlné, člověk je na čerstvém vzduchu, mě samo to baví, jelikož mě to v civilu baví, takže koníček a  práce."

Strážníky na kolech můžete potkat nejen v ulicích města, ale i okrajových částech.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Tím, že na kole je poměrně rychlé, objíždíme zejména periferie jako je Karvinské moře, parky, v poslední době se hodně věnujeme Dubině a zadním částem Karviné-6. Často kluci řeší bezdomovce, opilce v parku, různé obecně závazné vyhlášky na zákaz konzumace alkoholu, ale řeší vše, na co cestou přijdou."

Na kolech se strážníci pohybují od jara do podzimu a za směnu ujedou přes 50 kilometrů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy