Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnosti piva a guláše se v Karviné vydařily, navštívil je rekordní počet návštěvníků

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnily Slavnosti piva a guláše. Do soutěže se zapojilo 11 týmů profesionálních i amatérských kuchařů z Karviné, Orlové a okolních obcí. Většina sázela na jistotu a připravovala klasický hovězí guláš, k ochutnání byl ale třeba i guláš hlívový nebo rybí.

Je sobota dopoledne a v areálu Lodiček začaly přípravy na soutěžní Slavnosti piva a guláše. Samotná akce začíná pro veřejnost až ve tři hodiny odpoledne, týmy ale různé varianty gulášů připravují přímo na místě. Každý z 11 přihlášených týmů chystá minimálně 100 porcí a snaží se vše dokonale ochutit, nic nepřesolit ani nepřipálit. Někteří vařili více druhů. Většina týmů je z Karviné, ale jsou tady i soutěžící z Orlové a okolních obcí.

Václav Heginger, Baumit tým z Orlové a Dětmarovice: "Budeme dělat hovězí guláš z kližky. Nic extra nemáme, standardní příprava, Tradiční guláš se jmenuje a asi 100 porcí bude."
Radek Špacír, soutěžní tým z pivnice Morava a Pasáž: "Před 14 dni, jak jsme byli na soutěži v Orlové, tak jsme to vyhráli a říkali jsme že zkusíme štěstí i v Karviné. Budeme připravovat hovězí guláš z hovězího zadního, jelikož kližku už jsme nesehnali.
Emil Dostál, soutěžní tým Loser cook: "Letos vaříme dva guláše, jeden bude hovězí a letos budeme dělat i rybí guláš. Těch ryb je tam víc, je tam sumec, tolstolobik, amuři, kapři, pár pstruhů, vaříme to ve vojenské kuchyni."

Celým areálem se ve vzduchu míchaly nejrůznější vůně a přicházející návštěvníci měli opravdu z čeho vybírat. Kapacitně areál Lodiček odpoledne doslova praskal ve švech, i pro organizátory byla účast nad očekávání mnohonásobně vyšší než sami počítali.

Lukáš Heczko, organizátor, předseda Iniciativy Dokořán: "Jednalo se o letos nejnáročnější ročník co se týče příprav, počasí přeje, lidí je tady spousta, je to nejvíc navštěvovaná akce v rámci slavností guláše ale všechno jsme zvládli."

Zatímco se lidé bavili u živé hudby, porota ochutnávala vzorky.

Všechny tři předešlé ročníky vyhrál tým Chacharů, ten se letos rozhodl neúčastnit se a přenechat chuť vítězství jinému týmu.

Kamil Franek, porotce, člen týmů Chacharů: "Tady je hodně týmů, které po tom prahnou a chtějí si to užít a šli jsme do poroty."

Kromě zatím nepřekonatelných Chacharů rozhodovali o vítězi i zástupci Iniciativy Dokořán, dobrovolní hasiči, moderátor a mluvčí města a protože panovala nerozhodnost při udělování druhého a třetího místa, byl přizváni další porotci, mezi kterými byl i kameraman televize Polar. A co nakonec porotu přesvědčilo o vybrání nejchutnějšího guláše?

Kamil Franek, porotce, člen týmů Chacharů: "Byly vzorky dobré i méně dobré, ne pokaždé se to podaří samozřejmě. Je to buď ingrediencemi nebo časem, buď se to rozvaří, nerozvaří. Nehodnotili jsme to tak, jakou chuť máme my, ale prostě klasickou hospodskou."
Tomáš Strzondala, porotce, člen týmů Chacharů: "Já jsme to kontroloval podle soli. Někteří hodně přesolili, někteří nedosolili, dosolit to vždycky jde, ale přesolený se nedá jíst, ale 70 procent gulášů byly výborné. Koštoval jsem ten hlívový, na ten jsem se těšil, ale jo, šel, rybí jsem okoštoval, ale je to takové, no my Češi nemáme rádi ryby a v guláši už vůbec ne, ale bio, ten byl výborný."

A na tom se shodli všichni porotci, guláš týmů Zdravé obědy Karviná v letošním ročníku zvítězil nejen u porotců, ale zpětnou pochvalnou vazbu dostal tento tým i od návštěvníků. Druhé místo získal Napoleonský guláš a na třetím místě pak skončil tým se svým gulášem Ovečka hovězí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy