Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cirkusové čtvrtky o páté baví v Karviné na náměstí hlavně rodiny s dětmi

  • Karviná,

Karvinské kulturní léto je letos obohaceno i cirkusové čtvrtky. Členové artistické společnosti Cirkus trochu jinak přicházejí na Masarykovo náměstí hlavně za rodiči s dětmi, aby malé diváky pobavili kouzly, žonglováním nebo vtipnými pohádkami.

Nejen koncerty a pohádková představení, ale i cirkusová vystoupení obohacují prázdninový čas na Masarykově náměstí. Konají se každý čtvrtek o páté. Jako první ale mohli lidé koncem července obdivovat tříhodinové představení plné odvážných kousků zahraničních artistů v rámci akce Cirkulum na cestách.

Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná: "My jsme v letošním roce neměli možnost uspořádat Dny Karviné a na Dnech Karviné pravidelně vystupoval Cirkus trochu jinak a zahraniční špičkoví artisté a povedlo se nám zajistit barmansko-žongléřskou show z Brazílie nebo italského žongléra a provazochodce."

Na Cirkulum navázala představení jednotlivých umělců. Děti a jejich rodiče přijel z Olomouce pobavit například Jan Hlavsa z Cirkusu trochu jinak.

Jan Hlavsa, člen společnosti Cirkus trochu jinak: "Přijel jsem se svou žongléřskou show, která obnáší spoustu žonglovacích disciplín a jedním z vrcholů je balancování jízdního kola na bradě."

Naučit se takový kousek není jen tak.

Jan Hlavsa, člen souboru Cirkus trochu jinak: "Některé věc jsou hodně náročné, jiné jednoduché, základ žonglování jsme schopen někoho naučit za 90 minut, ale aby člověk uměl celou škálu prvků, měl by trénovat dvacet let, jako já."

Do své show si žonglér vybral i dobrovolníky z řad dětí a zapojil je tak do svého vystoupení. Jeho někdy nebezpečné kousky měli u publika velký ohlas.

anketa, malí diváci: “Mě se nejvíc líbily ty ohně. Dělal tam několik triků." "Mě se líbilo, jak on unesl na nose to kolo." "S těmi talíři, už je umím točit a měl jsem nos klauna."

Pobavit děti i dospělé přijela tak dvojice Poppy a Adélka.

Nela Chamrádová, členka souboru Cirkus trochu jinak: "Pocházíme z Bžundalády, kde je obrovská bžunda a dnešní představení je interaktivní pro děti a vzniklo na základě knížky Popy a a Adélky Speciální přísady, už se na děti moc těšíme, až je vtáhneme do naší Bžundalády."

Cirkusová představení budou ještě dvě. Příští čtvrtek se můžete těšit na představení Cvičme v rytme a 26.8. vystoupí kouzelník Karel Pomahač.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy