Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černé skládky uklízí v Karviné Veřejná služba, hříšníky odhalují fotopasti

  • Karviná,

Nejen okrajové části Karviné, ale i garážové osady vyhledávají nezodpovědní občané k zakládání černých skládek. Jejich likvidace stojí město nemalé peníze. O úklid se starají pracovníci Veřejné služby.

Dobrovolníci z řad Veřejné služby dělají každý den pořádek kolem kontejnerových stání a pravidelně odklízejí černé skládky plné pneumatik a komunálního odpadu. Naposledy v garážové osadě v Karviné-Novém Městě.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Je to pro nás nepochopitelné. Dnes je možnost odložení odpadu ve sběrném dvoře zdarma, máme rozmístěné velkoobjemové kontejnery podle harmonogramu, kde mají občané možnost ten kusový odpad odložit, ale i přes tyto nadstandardní služby, které máme ve městě, tak se i tak ty černé skládky tvoří.”

Likvidace černých skládek v objemu 60 tun stojí městskou pokladnu ročně dvě stě tisíc korun.

Lukáš Nivnický, mistr Veřejné služby: "Snaží se opravdu držet to město v čistotě, ale občas to nejde, protože někde pouklízí a byl jsem svědkem, že pouklízí a po dvaceti minutách tam přišel nepřizpůsobivý občan, který tu popelnici zase vysypal, asi tam hledal zlaté pruty nebo nevím.” 

Odhalovat tyto hříšníky pomáhají rozmístěné fotopasti. Ty jsou skryté na odlehlých místech v Karviné-Dolech, kam si nezodpovědní lidé zvykli odpad vysypávat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy