Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné probíhají finální úpravy nového sportovního areálu. Otevřen bude v září

  • Karviná,

Už v září se obyvatelé města dočkají otevření nového sportovního multifunkčního areálu, který se připravuje u krytého bazénu v Karviné-Hranicích. Práce finišují, zbývají poslední úpravy.

Takhle vypadal nový sportovní areál na jaře a takto vypadá dnes. Práce výrazně pokročily.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ta stavba jde do finále. Předpokládali jsme, že stavba bude do konce června letošního roku, bohužel se na stavbě našly stavební problémy, jako u jiných staveb, jsou tady spodní vody, takže projektanti a stavba hledali řešení, to řešení se našlo. Stavba se prodloužila o tři měsíce, na konci září bychom tu stavbu měli mít hotovou. měla by být předána a sloužit lidem."

Stavební stroje a dělníci dokončují poslední úpravy, areál se dovybavuje, chystají se terénní úpravy, už teď je ale vidět, co hotové je.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Stavba, tou její poslední činností bude, že zařízení staveniště odstěhuje, upraví ty pozemky, upraví komunikace, přístupové, příjezdové zezadu, z té části dvorní. Je tam pěkný mobiliář, z kvalitního dřeva, nejsou to obyčejné lavičky, jsou to designové lavičky, chtěli jsme, aby to pěkně vypadalo a věřím, že se to povedlo."

Připraveno bude i zázemí pro přicházející sportovce v budově Obchodní akademie.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Máme tam zázemí ve škole, když přijdete do areálu uvidíte červené okna i dveře, jsou tam sprchy, toalety, skříňky, jde budou i automaty na kávu a drobné občerstvení."

Obchodní akademie bude také v areálu zajišťovat správcovskou činnost.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Probíhají v současné době jednání ohledně podmínek, správce bude v areálu po celou dobu. Areál se bude ráno otevírat a večer zavírat."


V blízké budoucnosti bude celá tato lokalita doslova zářit novotou.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Vedle toho jsme opravovali Obchodní akademii, měnila se okna, dělala se nová fasáda, běží stavební práce na krytém bazénu, tam jsme zatím v termínu, v cenách, které byly vysoutěženy, přestože na stavebním trhu ten cenový nárůst je obrovský, tak ty ceny držíme a budeme se snažit, aby ta stavba probíhala tak, jak má."

Nový multifunkční areál nabídne veřejnosti velký výběr sportovních činností. Zahrnuje atletickou a in line dráhu pro začínající bruslaře, fotbalové hřiště s umělou trávou pro amatéry, dětské hřiště, pumptrack, skatepark i hřiště na workout.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy