Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách v Karviné představil David Matuška část nevšedního projektu Jiné oči

  • Karviná,

Na návštěvníky volnočasového areálu Lodičky čekal v sobotu podvečer netradiční kulturní zážitek. Na pódiu vystoupil s hudební částí svého projektu Jiné oči karvinský rodák žijící ve Španělsku David Matuška v doprovodu kapely Allskapones. Ta také posluchačům odehrála svůj koncert.

Karvinský rodák David Matuška žijící ve Španělsku je velmi tvůrčí osobnost. Divákům televize Polar se představil před šesti lety v regionální knihovně s projektem Roční období, ve které skloubil poezii, hudbu i obrazový děj. Nyní využil dobu pandemie k další tvorbě, se členy kapely Allskapones, se kterými dlouhodobě spolupracuje.

David Matuška, karvinský rodák, autor projektu Jiné oči: "Dávali jsme dohromady rok hudební složku mutlidisciplinárního představení, které zahrnuje kromě scénického umění, vizuální části ještě i divadlo a moderní tanec."

Na Lodičkách přítomným návštěvníkům představili premiérově hudební část projektu.

David Matuška, karvinský rodák, autor projektu Jiné oči: " Základním pilířem toho je poezie, která je doprovázena hudbou, pro mě to jsou nerozlučitelné sestry a toto byla jen audio část toho vyššího celku, který ještě neměl premiéru, je to projekt, který se jmenuje Jiné oči, a který bude mít premiéru do konce roku ve Španělsku."

Proto má také projekt dvě verze, pro české posluchače a diváky v rodném jazyce a pro posluchače španělské. 

David Matuška, karvinský rodák, autor projektu Jiné oči: "Rok a půl byla naprostá pauza. My jsme ji využili tvořivě, ale nevím, jaký bude návrat do té skutečnosti, protože kultura byla na posledním místě, nikoho to nezajímá, negeneruje to nějaká čísla, která se dají hodit do křivek, je to o jiných hodnotách, které ne všechny lidi zajímají."

Kapela Allskapones večer ještě přítomným divákům odehrála svůj koncert.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy