Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové ortopedické operační sály Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj jsou v provozu

  • Karviná,

Operativa na nových ortopedických sálech Nemocnice s poliklinikou byla zahájena. V současné době se tady provádí nejmodernější operační trendy v endoprotetice jako je “koleno na míru” nebo miniinvazivní přístupy ke kyčelnímu kloubu.

Moderní, špičkově vybavení ortopedické operační sály v Nemocnici s poliklinikou už jsou v provozu. Naplno se rozjela operativa velkých kloubů, totální endoprotézy.

Jiří Stošek, asistent primáře: "Znamená to výměna kloubů hlavně kolenního a kyčelního, kdy nahrazujeme poškozenou část a dáváme tam implantáty nové."

Při operaci kolene preferují lékaři moderní trendy, které zahrnují takzvané koleno na míru.

Jiří Stošek, asistent primáře: "Což je vlastně koleno, které pacientovi umožňuje to, že mu je vyrobena šablona přímo na míru po absolvování magnetické rezonance a RTG snímku, a díky tomu my jsme schopni tento implantát usadit lépe. Při té operaci se vkládá na tu obnaženou stehenní a holenní kost a podle toho my můžeme udělat tu resekci a implantovat definitivní kloub."

Díky tomu se výrazně zkracuje délka operace a také dochází k menšímu poškození měkkých tkání a zaručuje lepší usazení, což zvyšuje delší životnost endoprotézy. delší než 15 let.

Jiří Stošek, asistent primáře: "Tím, že se ten výkon zkracuje, dochází k menším krevním ztrátám a menšímu poškození měkkých tkání, pacient může rychleji rehabilitovat rychleji se dostat do běžného provozu."

U miniinvazivních operací kyčlí používají lékaři speciální instrumentária.

Jiří Stošek, asistent primáře: "Díky těmto instrumentáriu můžeme provést kosmeticky menší jizvu, opět šetříme měkké tkáně, pro pacienta je to s lepším výsledkem a efektem."

Endoprotetický program na nových sálech zahrnuje každý den tři endoprotézy, plánuje se jeho navýšení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy