Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atmosféra česko-polského festivalu Dolański Gróm byla opět výjimečná

  • Karviná,

Po dvouleté pauze se v parku Boženy Němcové uskutečnil velký česko-polský festival Dolański Gróm.

Organizátoři z PZKO Karviná-Fryštát opět po dvouleté pauze uspořádali velký česko-polský hudební festival Dolański Gróm. Konal se v parku Boženy Němcové a program přilákal na festival nejen návštěvníky z okolí, ale přijeli i ze vzdálenějších míst a Polska.

anketa, návštěvníci festivalu: "Zavzpomínat na mladá léta, člověk celý život žil muzikou." "Protože je tu Ewa Farna a hodně lidí, které známe." "Muzika, přátelé, kontakty, prostě je fajně."
Marek Matusziński, organizátor festivalu: "Ta dvouletá pauza měla vliv na to, jak to celé vypadá, ale myslím si, že pozitivní vliv, protože jsme byli všichni natěšení, že jsme se do toho pustili a doufám, že to vše klapne."

Programový šéf festivalu Bogdan Zemene se pokaždé snaží přivést na festival kromě známých interpretů i mladé a velmi nadějné začínající kapely, které zatím nejsou příliš poslouchané..

Marek Matusziński, organizátor festivalu: "Zatím se nám daří najít někoho, kdo je opravdovým klenotem a po Grómu tu kariéru vznese nahoru, ale samozřejmě musíme mít i hvězdy, letos je to trochu jinak, je jedna česko-polská hvězda, Ewa Farna a letos tady zazní premiérově koncert, který bude jak česky tak polsky."
Ewa Farna, zpěvačka: "Tady na pohraničí hrajeme často, ale na polské akci jsme nehráli dlouho, proto ten koncert bude výjimečný, že budeme zpívat ty písničky v polském i českém jazyce. Je to průřez moji hudební cestou a začínáme od mé první písničky, kterou jsme nazpívala, je to 15 let zpět Měls mě vůbec rád, pak Boží mlýny melou, až po ty nejnovější, Na ostří nože nebo Tělo.."

Hlavní hvězdou festivalu byl Ray Wilson, zpěvák kapely Genesis, který měl svůj koncert na samý závěr festivalu.

Marek Matusziński, organizátor festivalu: "Nahrál s Genesis desku a zazní legendární hity kapely Genesis, Phila Collinse a něco ze samostatné tvorby Raye Wilsna. Je to zpěvák, který pochází ze Skotska, žije v Polsku a myslím si, že sem přijela celá řada fanoušků Genesis."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy