Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Karviné řešil s obyvateli Karviné-Nového Města narušování občanského soužití

  • Karviná,

Rušení nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství a narušování občanského soužití trápí obyvatele jedné ze čtvrtí v Karviné-Novém Městě. Obrátili se proto s žádostí o pomoc na primátora města a vedení městské policie.

Obyvatelé žijící na ulici Zakladatelská se obrátili na primátora města a vedení městské policie s žádostí o pomoc. V této lokalitě skoupili byty soukromníci žijící mimo Karvinou a ty pak pronajímají lidem, kterým slušné chování a základní pravidla společného soužití neříkají vůbec nic.

anketa, obyvatelé problémové lokality: "Oni stojí na celé cestě, stolky mají a já nemůžu projet na kole." "Jezdí po trávníku, jim to je jedno." "Jenom pijou, kouří a množí se. Plno děcek udělat a výchova nulová."

Jan Wolf, primátor Karviné: "Já bych těm lidem, co tady bydlí a jsou z toho nešťastní, hrozně rád pomohl. My, jako město, máme těch nástrojů hrozně málo. Věřím tomu, že novela zákona, která by snad prošla k 1.1. 2022, tak tomu může trochu pomoci, že snad určité procento lidí si uvědomí, že takovým způsobem se život nedá žít."


Důležité je, aby lidé oznamování různých přestupků a problémového chování nevzdávali.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "My to problémové chování řešíme ukládáním pokut, píšeme úřední záznam a komunikujeme s vlastníky bytů, s mnohými se dá hovořit, oni potom ty lidi vystěhují." 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry