Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné usedlo do školních lavic 419 prvňáčků

  • Karviná,

Zahájení nového školního roku. Tradičně přišel prvňáčky přivítat i primátor města. Letos na Základní škole Slovenská.

Do školních lavic usedlo 1. září v Karviné 419 prvňáčků. První tříd bylo otevřeno 22. Například na Základní škole Slovenská, kam přišel prvňáčky přivítat primátor města, bude do první třídy docházet 24 nových žáčků.

Michael Klos, ředitel ZŠ Slovenská: “Perličkou je to, že máme 20 dívek a čtyři chlapce, ti chlapci ještě mají i podobná jména, takže to bude legrace, ale paní učitelka si zvykne. V té třídě bude i asistentka pedagoga, takže ta práce bude komfortní. Těšili jsme se moc na první školní den a doufáme, že tak, jak proběhl první školůní den, tak proběhnou i ty další dny, protože ten poslední rok a půl byl ovlivněn covidem, takže se těšíme, že se budeme učit."

Primátor každoročně navštěvuje základní školy první školní den, aby prvňáčky povzbudil a popřál jim mnoho úspěchů.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ty děti vstupují do nové etapy života, přišel jsem je podpořit, dali jsme jim nějaké drobné dárečky a doufám, že se jim tady bude líbit. Učitelskému sboru přeji, aby se ten stav vrátil do normálu, protože si myslím, že to přecházející covidové období bylo nešťastné a složité. Jsme přesvědčen, že každý kantor chce učit své dítě ve třídě, chce být s ním v kontaktu, nepotřebuje mít na puse to, co máme, to nám asi ještě nějakou dobu bude trvat, ale doufám, že se to všechno ustálí a naběhneme do normálního režimu.”

Prvňáčky čeká v prvních dnech seznámení se s novým prostředím a navazování přátelství s novými spolužáky.

anketa, prvňáčci: “Těším se hodně do školy, protože je tu zábava a můžeš si tu objevit hodně kamarádů." "Je to lepší než školka a naučíme se počítat a psát.” "Ve škole se mi líbí a těším se, až se všechno naučím."

Vybrat pro své dítě školu bylo pro mnohé rodiče jednoduché.

anketa: rodiče: “Jsem tu chodil já do té školy a jsem s ní spokojený, proto jsme ji dal tady do této školy.” "Volba byla jasná, protože jsem tady do této školy chodila já. Těšili jsme se celé prázdniny, připravovali jsme se a snad do té školy budeme chodit, že nebudeme sedět doma.”

Školáci se mohou těšit na zmodernizované odborné učebny, opravené sociální zařízení nebo zrekonstruované šatny.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Většina rekonstrukcí, oprav a investičních akcí je u konce a stihnou se do konce prázdnin, ale jsou projekty, které jsou delší a to jsou především vybudování nových IT učeben , které se budou dokončovat ještě v září.”

O odklad nástupu do školy požádali rodiče u 89 dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry