Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Státní zdravotní ústav ve videoklipu karvinského rapera podporuje zdravý životní styl

  • Karviná,

Na světě je nový videoklip karvinského rapera Lukrecia Changa. Natočil ho v rámci projektu Státního zdravotního ústavu v Praze jako mediátor podpory zdraví.

Známý karvinský raper Lukrecius Chang natočil ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem zcela ojedinělý videoklip nazvaný Pozitivní energie.

Lukrecius Chang, raper, mediátor podpory zdraví: "Vytvořili jsme scénář, jeli jsme do Prahy, tam jsme natočili celý videoklip za pomocí Miroslava Smita a v tom videoklipu ukazuji sportovní činnost, že člověk musí se sebou něco dělat, aby sportoval a je tam zásadní věc, když člověk sedí u popelnice jako bezdomovec a já k němu přijdu a on se změní v obyčejného člověka. Smysl toho klipu je, že tam předávám pozitivní energii těm lidem."

Pomáhat lidem různého věku, v různé životní fázi je Lukreciovým krédem delší dobu a v současné době může pomáhat i v terénu v rámci práce mediátora podpory zdraví.

Lukrecius Chang, raper, mediátor podpory zdraví: "Jsem rád, že jsem v této pozici, je to pro mě nová zkušenost. Rád spojuji tyto věci, jako je sport, hudba a práce, protože mě to baví, naplňuje a tím se vyznačuje moje osobnost."

Mediátorů podpory zdraví má Státní zdravotní ústav několik desítek a působí ve všech regionech naší země. v MSK působí celkem osm mediátorů. V rámci pětiletého projektu nazvaného Efektivní podpora zdraví osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením provádí primární prevenci a podporu zdraví. Jde o první projekt svého druhu, který si dal za cíl řešit zdravotní gramotnost.

Anna Šnajdrová, koordinátorka projektu pro MSK: "To znamená, aby lidé, kteří nedosahují informace o svém zdraví, ať jsou to osoby ohrožené chudobou nebo sociálně vyloučení, tak tito lidé jsou našimi klienty projektu pětiletého. Terénní pracovníci řeší zdraví osob, ať už se jedná o doprovody, řešení zdravotního pojištění a celkově, co člověk potřebuje, jsou to individuální pohovory týkající se jeho zdravotního stavu a podobně. Jsou to nejrůznější podpory co se týká reprodukčního zdraví maminek po porodu, ten záběr je široký ."

Pro tuto činnost spolupracuje Státní zdravotní ústav s magistráty, odbory sociálních věcí, s krajským úřadem Ostrava a podobně. V současné době funguje zhruba 40 programů prevence zdraví například pro neslyšící, hendikepované, pro ženy v azylových domech a podobně. Celý videoklip Pozitivní energie si můžete prohlédnout na internetu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail