Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj slavnostně otevřeli dva nové operační sály pro ortopedickou operativu

  • Karviná,

V karvinské rájecké byly slavnostně otevřeny nové špičkově vybavené operační sály. Sloužit budou především pro ortopedickou operativu. Praxi tady budou mít i studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity, se kterou nemocnice uzavřela spolupráci.

V Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji byly slavnostně otevřeny dva nové operační sály, jejich výstavba začala loni v říjnu vybouráním celého patra.

Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Tento sál je vyloženě dělám pro ortopedii. Je o něco větší, je dělán pro superaseptické prostředí, je tady filtrace vzduchu."

Výstavbu nových operačních sálů zajistil zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: "Původně jsme uvažovali, že to zaplatíme celé z kraje, těch zhruba 48 milionů, mezitím vznikla výzva REACT-EU, to znamená, že nám to zaplatí evropské fondy:"

Nemocnice také uzavřela spolupráci s Lékařskou fakultou OU, zahrnuje praktické stáže studentů.

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU: "Věřím, že díky pozitivnímu přístupu vedení nemocnice i jednotlivých pracovníků získají studenti vazbu na tu nemocnici takovou, že budou zvažovat, že po skončení svých studií tady zahájí svou praxi a budou tady v regionu poskytovat péči."

V současné době se na nových operačních sálech provádí nejmodernější operační trendy v endoprotetice jako je “koleno na míru” nebo miniinvazivní přístupy ke kyčelnímu kloubu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail