Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí v Karviné patřilo milovníkům knih, konal se velký knižní jarmark

  • Karviná,

Regionální knihovna Karviná zorganizovala po roční pauze 26. ročník Knižního jarmarku. Náměstí v Karviné tak opět mohlo patřilo jeden den všem milovníkům knih. K dostání byly knihy nové, ale i za babku, tedy knihy starší, které knihovna ze svého fondu vyřadila.

Po nucené roční pauze se náměstí opět zaplnilo stánky plné knih a to v rámci tradičního knižního jarmarku, který každoročně pro veřejnost pořádá karvinská regionální knihovna. Velký zájem byl o starší gramofonové desky nebo knihy za babku.

Denisa Rytířová, vedoucí Střediska hudby a umění RKK: "Knihy za babku jsou vyřazené knihy nebo časopisy z knihovny, které jsou buď duplicitní nebo staršího data, takže to jsou knihy, které jsme vyřadili, ale chceme aby mohly ještě dál mezi lidi.” 

anketa, návštěvníci knižního jarmarku: "Se mi libí, jak to karvinská knihovna organizuje, je tu velký výběr. Máme rádi knížky, dcera si vybrala dětskou a já detektivky Agathy Christie.” "Já jsem vybrala knihy pro děti, Jsme ze speciálního školství, takže se budou hodit, máme tady české pohádky.”

Ve stáncích si lidé mohli zakoupit i výrobky místní kreativců, jako jsou ručně vyráběná krajková přáníčka nebo šperky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry