Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má své Srdcaře. Jsou to lidé se zájmem o budoucnost města

  • Karviná,

Víte, že má Karviná své Srdcaře? Jsou to lidé, kteří mají blízký vztah k městu, není jim lhostejná jeho budoucnost a mají chuť aktivně přispět k jeho změně k lepšímu. Pravidelně se schází a jejich počet neustále roste.

Známé tváře Karviné, osobnosti, které mají chuť něco pro město udělat, se spojili v rámci projektu Karviná všemi deseti pod názvem Srdcaři Karviná. Pravidelně se schází a diskutují o nápadech, které pomáhají změnit image města k lepšímu. Naposledy se setkali Na Lodičkách.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Myslím si, že čím víc těch lidí bude, tím líp do budoucna pro samotné město. Věřím tomu, že přibudou nové nápady, kam bychom se mohli posunout a pracovat na vylepšení našeho města."

Do křesel hostů tentokrát usedly tři osobnosti města, předseda Iniciativy Dokořán Lukáš Heczko, ředitelka Základní a Mateřské školy Prameny Dagmar Czinege a ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová.

Lukáš Heczko, Srdcař, předseda Iniciativy Dokořán: "Snažím se být Srdcařem jak se jen dá, Karvinou chválím kudy chodíme, snažíme se tady dělat s Dokořánem kulturní akce, obohacovat kulturní komunitní život a přenášet to srdíčko do toho, co děláme.” 
Dagmar Czinege, ředitelka ZŠ a MŠ Prameny: “Mám ráda Karvinou a děti, které učíme, Snažíme se jim předat hrdost na toto město a to si myslím, že v životě určitě dobře využijí."
Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Karvinou mám v srdci a je to nejlepší místo na světě, na život a vůbec se realizovat. je tady hodně vyžití pro občany, myslím si, že Karviná je bezva město.” 

Aktuálně je v týmu zhruba padesátka Srdcařů a další přibývají.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy