Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Denní stacionář Galaxie centrum pomoci uspořádal zahradní slavnost. Přišla i veřejnost

  • Karviná,

Na zahradě karvinského denního stacionáře Galaxie centrum pomoci se konala velká slavnost na podporu zdravotně znevýhodněných osob. Pozváni byli nejen rodinní příslušníci a hosté z jiných stacionářů, ale i lidé žijící na blízkém sídlišti.

Už potřetí se zahrada denního stacionáře Galaxie centrum pomoci z Karviné-Hranic proměnila ve velkou zahradní party. Nechybělo vůbec nic, od občerstvení, přes hudební program přes stanoviště s nejrůznějšími aktivitami a workshopy pro děti i dospělé.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře Galaxie centrum pomoci: "Jsme oslovili lidi, kteří umí tyto věci, jsou tady výrobky z proutí, je tady Bogdan Kornas, který dělá sochy z proutí, je tady paní co umí drátkovat. Hlavně je to o Nadaci OKD, která nám přispěla, bez peněz by to nešlo, i město nám přispělo."

Velkou pozornost budila živá zvířata, která slavnost dokonale zpestřila. Na ponících se děti mohly povozit, setkaly se se s krásnými barzoji a pohladit si mohly i lamy alpaky z Peru.

David Ego-Aguirre, majitel lam: "V Peru se používá jak na maso tak na vlnu, maso neobsahuje cholesterol, alpaky mají 22 druhů odstínů. Ony se dožívají 22-25 let. Stříhá se jednou za rok, z toho se tká, háčkuje, dělá deky, ponožky, ponča."

Canisterapie Bohumín nabídla návštěvníkům setkání setkání s více druhy zvířat.

Karolína Dejová, zooterapeutka: "Chodíme s kozami, králíky a hlavně se psy a kočkami do domovů důchodců."

Psí plemeno Barzoj není typický pro canisterapii, tito dva se ale na to výborně hodí.

Karolína Dejová, zooterapeutka: "Udělali jsme cvičák, zkoušky a Lobánek se projevil jako úžasný pes na tu canisku, on vše vycítí, chce pomáhat."

Sami uživatelé stacionáře si pro přítomné připravili i malé překvapení. Zazpívali jim za doprovodu jednoduchých hudebních nástrojů, jako jsou ozvučné trubky a další, svou oblíbenou píseň.

Vladimíra Nováková, sociální pracovnice: "Byla to píseň od Mirai, klienti ji mají moc rádi, my zase dobrou vůli, ozvučné trubky a vyšlo toto."

Na akci se stacionář připravuje rok dopředu, tak aby byly všechny aktivity, soubory a vystupující včas zajištěny. Tento denní stacionář také připravuje další velký projekt na chráněné bydlení.

Marcel Dvořák, ředitel stacionáře Galaxie centrum pomoci: "Z bývalé kuchyně budou čtyři byty pro mentálně postižené."
Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Pokud se tento projekt podaří realizovat, tak budu velmi rád, protože se nám tady nabídne další služba, která se postará nejen o klienty Galaxie, ale i o Karviňáky."

Zahradní slavnost nazvanou Třetí galaxie navštívily odpoledne desítky lidí z okolí. To byl také účel zahradní slavnosti. Podpořit zdravotně hendikepované a také sblížit se s lidmi žijícími v panelových domech poblíž.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry