Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníky karvinského zámku Fryštát pobavily divadelní scénky

  • Karviná,

O víkendu měli lidé možnost prohlédnout si v rámci Dnů evropského dědictví památky a dostat se do míst, kam se jen tak běžně nedostanou. Tradičně své brány otevřel i zámek Fryštát, který návštěvníkům zpestřil prohlídky i divadelními scénkami, šermem a dobovým jarmarkem.

Karviná se do celoevropského projektu na podporu památek v rámci Dnů evropského dědictví zapojuje pravidelně. Tentokrát tyto dny byly zahrnuty do projektu “Dědictví, které spojuje přes hranici” Je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko.

Josef Woźniak, projektový manažer, pracovník Odboru školství a rozvoje MMK: “V rámci tohoto projektu statutární město Karviná zrekonstruovalo historický kočár, který je k vidění, byly vyčištěny historické gobelíny. Obyvatelé Karviné a celého příhraničního regionu Těšínské Slezsko vidět příjezd hraběnky Thun-Hohenstein za sestřenicí Larisch-Mönnich."

Divadelní scénky probíhaly nejen při samotných prohlídkách, ale lidé mohli vidět i divadelní ukázku před zámkem a vtipnou ukázku šermování, do které byli zapojeni i návštěvníci.

V rámci projektu byla také zdarma zájemcům nabízena brožurka, která o hraběnce Gabriele Thun-Hohenstein z Velkých Kunčic prozrazovala detaily z jejího života.

Petr Zajíček, kastelán: "Gabriela Thun-Hohenstein byla rozená Larisch-Mönnichová, byla sestřenka hraběte Jindřicha Larisch-Mönnich nebo teta posledního majitele zámku, dcera Eugena Larische."

Lidé si mohli prohlédnout kromě zámku i radnici, kostely a připraven byl i dobový jarmark.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail