Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lázně Darkov symbolicky zavíraly prameny. Sezona jim ale začala

  • Karviná,

V parku za rehabilitačním sanatoriem se uskutečnila akce Zavírání pramenů. Jde o další akci, která v Karviné probíhá a kterou lidé rádi vyhledávají. Kvůli pestrému kulturnímu programu, dobrému jídlu a pití, třeba burčáku.

Parčík za rehabilitačním sanatoriem ožil tradiční akcí Zavírání pramenů, kterou pro své klienty a veřejnost připravily Lázně Darkov. Program byl opět bohatý.

Lenka Smrčková, manažerka kulturních aktivit Lázní Darkov: "Je výjimečný v tom, že se k nám vrátily Legendy se vrací. Dále jsme si vybrali výjimečný program, byl to AKVARTET, kapela čtyř členů vojenského orchestru z Olomouce. Přijal pozvání Michal David revival, a to díky kapele Hec."

Tato akce je vyhledávaná i pro kvalitní burčák a atrakce pro děti.

Lenka Smrčková, manažerka kulturních aktivit Lázní Darkov: "V letošním roce jsme nakoupili 1500 litrů burčáku, je to výjimečné  vyzkoušení si lahodného moku ze Znovína, co se týká atrakcí pro děti, tak jsme udělali koutek pro děti s koňmi, rytíři, se sokolníky ."

Prameny se v lázních zavírají symbolicky k ukončení lázeňské sezóny, aby se uspala léčivá voda a načerpala energii a sílu do dalšího roku. Letos to je ale trochu jinak.

Pavlína Filipi, generální ředitelka Lázní Darkov: "Já bych řekla, že nám vlastně sezona začala. Protože letošní Otevírání pramenů nebylo kvůli covidovým restrikcím, ale dnes jsme v hlavní sezoně. Otevřeli jsme historické Lázně Darkov, což málokdo zaznamenal, minulý týden jsme otevřeli druhou léčebnu a reagujeme na zvýšenou poptávku jak z nemocnic tak z korporátní klientely, tak i naší klasické arabské klientely."

Největším cílem je pro Lázně Darkov teď zvládnout zdravotnické vouchery, které mohou čerpat zdravotníci. Z Moravskoslezského kraje je zdravotníci čerpají v Centru regenerace, z druhé strany republiky pak využívají týdenní pobyty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry