Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se dobře bavili na Hornických slavnostech, nechyběli bánští záchranáři s technikou

  • Karviná,

Společnost OKD uspořádala v Karviné pro své zaměstnance a jejich rodiny tradiční hornické slavnosti. Konaly se v sobotu odpoledne v parku Boženy Němcové, kde nechyběl bohatý program ani aktivity pro malé děti. Bánští záchranáři také předvedli svou techniku.

Společnost OKD zorganizovala v Karviné opět po roce Hornické slavnosti jako poděkování všem svým zaměstnancům a obcím, ve kterých působí. Návštěvníci se dočkali vystoupení několika zpěváků a kapel a připraveno bylo i Nadační městečko OKD.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: "Dnešní den jsme začali pietním aktem, zároveň také bohoslužbou, kde jsme uctili památku všech obětí hornického povolání."

Nadační městečko mělo za úkol pobavit rodiny s dětmi.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Novinkou, co jsme vylepšili pro letošní rok je i sportovní zóna, kde máme horolezeckou stěnu, házenkáře tady máme, fotbal si mohou vyzkoušet."

Bánští záchranáři ochotně lidem odpovídali na všechno co je zajímalo. Vybavení, které musí každý záchranář sebou nosit, váží kolem 55 kilo.

Jan Šulej, pomocník velitele, specialista výchovy, výcviku a taktiky HBZS Ostrava: "Můžu říct, že u posledního otřesu, když jsme šli dva a půl kilometru pěšky s tím, že jsme vše měli na sobě."

Uplynulý rok byl pro OKD zlomový, výjimečný a náročný.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: "Rok pro OKD byl nesmírně náročný, ve více ohledech, zažili jsme si covid, uzavřeli jsme těžbu na dvou šachtách, na Dole Darkov a Dole ČSA. V tuto chvíli aktivně těžíme na Dole ČSM."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry