Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští zahrádkáři se pochlubili letošní úrodou. Lidem radili, co pěstovat na lodžiích

  • Karviná,

Zahrádkáři z Karvinska se opět po roce sešli s veřejností, aby jim ukázali své letošní výpěstky a pochlubili se i svou úrodou. Lidem také poradili, co pěstovat na balkonech a lodžiích. Vystaveny byly i soutěžní práce dětí ze základních škol.

Členové místní organizace zahrádkářů se pochlubili svými výpěstky na své výstavě. Tradičně vybírali návštěvníci výstavy i nejhezčí jablíčko a soutěžilo se také o nejtěžší papriku a rajče.

Miroslav Nechvátal, místopředseda Českého zahrádkářského svazu Územního sdružení Karviná: "Máme i expozici zaměřenou na to, co by se dalo pěstovat na balkonech a lodžiích, protože spousta balkonů je nyní zasklených. Dá se tam pěstovat rozsáhlý sortiment subtropické a částečně tropické rostliny, terasové rostliny jako jsou různé oleandry a podobně."

Letošní rok byl zpočátku poměrně deštivý, zahrádkáři si ale ani v průběhu léta na nedostatek srážek naříkat nemohli. Vyskytlo se ale více houbových a plísňových onemocnění.

Miroslav Nechvátal, místopředseda Českého zahrádkářského svazu Územního sdružení Karviná: "U některých rostlin, třeba rez hrušňová se objevuje pravidelně, spousta lidí ještě neví, co to je za onemocnění, že je třeba fungicidy zasahovat zavčasu než bude strom chřadnout tak dlouho až úplně odejde. Když si někdo myslí, že by chtěl pěstovat bez postřiků, tak úplně bez postřiků to nejde ani v ekozemědělství."

Dospělí i děti si mohli na výstavě ověřit své znalosti v poznávací soutěži o rostlinách.

Marcela Urbanová, tajemnice Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Již tradičně na naší výstavě zdobí naši výstavu práce dětí, podzimní aranžmá, děti se už těšily. Přibylo nám dětí. Pro ně máme připravenou přednášku, děláme podzimní aranžmá, ikebany a závěsné košíky, které máme vystavení v rámci výstavy."

Návštěvníci jednotlivé práce hodnotili. Lidé si mohli prohlédnout a dozvědět se rady nejen k pěstování pokojových rostlin, stánek tady měli i včelaři a kaktusáři. A zeptat se mohli lidé na užitečné informace v mykologické poradně. Vystaveny byly houby, které lidé až tak neznají nebo se je bojí sbírat a přitom jsou na Karvinsku dostupné a jedlé.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry