Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konaly hned dvě městské akce současně na jednom místě

  • Karviná,

Do areálu karvinské Loděnice přilákaly hlavně rodiny s dětmi hned dvě tradiční městské akce. Organizátoři spojili akci Barevný podzim věnovaný Světovému dni zvířat s každoročním Evropským týdnem mobility, který rovněž připadá na tyto podzimní dny.

V areálu Lodiček se mohli návštěvníci v rámci Barevného podzimu a Evropského týdne mobility zapojit do nejrůznějších aktivit. Zatímco náplní Barevného podzimu byly především ekologicko-výchovné akce, gró druhé akce se týkaly nemotorové dopravy a vše co s ní souvisí.

Ivana Smýkalová, pracovnice Odboru rozvoje MMK: “K aktivitám patří tradiční účast sokolníka, je tady SVČ Juventus, které tam má zajímavé dílničky, stloukání ptačích budek a další aktivity."

 U stánku městské policie připomínali strážníci lidem mimo jiné nejúčinnější a nejbezpečnější zamykání kol pomocí bezpečnostních stojanů.

Lubomír Greň, strážník MP Karviná: "V Karviné máme bezpečnostní stojany u různých sportovních a obchodních center. Pokud kolo řádně uzamkneme pomocí zámku, které lze zakoupit v MIC, tak kolo nelze odcizit.”

Velkou pozornost budilo například mobilní planetárium nebo nejrůznější pokusy a ukázky jak správně topit , které dětem předváděl zástupce Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy