Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští zahrádkáři lidem na své výstavě radili co pěstovat na balkonech a lodžiích

  • Karviná,

Zahrádkáři z Karvinska se opět sešli s veřejností, aby jim ukázali své letošní výpěstky a pochlubili se i svou úrodou. Lidem také poradili, co pěstovat na balkonech a lodžiích. Vystaveny byly i soutěžní práce dětí ze základních škol.

Členové místní organizace zahrádkářů se pochlubili svými výpěstky na své výstavě. Tradičně vybírali návštěvníci výstavy i nejhezčí jablíčko a soutěžilo se také o nejtěžší papriku a rajče.

Miroslav Nechvátal, místopředseda Českého zahrádkářského svazu Územního sdružení Karviná: "Máme i expozici zaměřenou na to, co by se dalo pěstovat na balkonech a lodžiích, protože spousta balkonů je nyní zasklených. Dá se tam pěstovat rozsáhlý sortiment subtropické a částečně tropické rostliny, terasové rostliny jako jsou různé oleandry a podobně."

Letošní rok byl zpočátku poměrně deštivý, zahrádkáři si ale ani v průběhu léta na nedostatek srážek naříkat nemohli. Vyskytlo se ale více houbových a plísňových onemocnění.

Miroslav Nechvátal, místopředseda Českého zahrádkářského svazu Územního sdružení Karviná: "U některých rostlin, třeba rez hrušňová se objevuje pravidelně, spousta lidí ještě neví, co to je za onemocnění."

Dospělí i děti si mohli na výstavě ověřit své znalosti v poznávací soutěži o rostlinách.

Marcela Urbanová, tajemnice Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Již tradičně na naší výstavě zdobí naši výstavu práce dětí, podzimní aranžmá, děti se už těšily. Přibylo nám dětí."

Návštěvníci jednotlivé práce hodnotili. Lidé si mohli prohlédnout a dozvědět se rady nejen k pěstování pokojových rostlin, stánek tady měli i včelaři a kaktusáři. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry