Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má nový multifunkční sportovní areál, mladí lidé jsou nadšeni

  • Karviná,

Vyznavači řady sportovních disciplín mohou od pátku využívat nový sportovní areál v blízkosti Obchodní akademie. Na své si přijdou například vyznavači in-line bruslení, fotbalu, běhání, jízdy na skateboardu, kole, nebo workoutu.

Obyvatelé Karviné mohou ve svém volném čase využívat nový multifunkční sportovní areál, který se nachází poblíž Obchodní akademie a krytého bazénu.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ta myšlenka vznikla někdy v roce 2018. Od vzniku myšlenky do současné doby uplynul nějaký čas, ale jsem rád, že se to podařilo zrealizovat. Věřím tomu, že ten areál bude hodně využíván naší mládeží, dětmi, že si tady najde každý svůj sport. Mým přáním je, aby se tady nikdo nezranil a aby si toho děti a mládež, obyvatelé Karviné vážili tohoto toho areálu."

Otevření areálu se zúčastnili představitelé vedení města, zástupci různých sportovních organizací, veřejnost i lidé, kteří celý areál stavěli.

Tomáš Špaček, vedoucí projektu: "Tento areál byl dost náročný z hlediska založení. V momentě, kdy jsme byli založeni, tak to bylo veselé a už nás ta práce začala i bavit, když jsme se přestali brodit v bahně a mohl vzniknout tento nádherný areál. Chtěl bych poděkovat zástupcům města, kteří se na tom podíleli, protože ta spolupráce byla příkladná."

Areál disponuje dvěma okruhy in-line dráhy, delší měří 470 metrů a kratší 285 metrů. Nezapomnělo se ani na běžce, pro ně je připraven okruh dlouhý 257 metrů. Nechybí dvě pumptrackové dráhy, skatepark, fotbalové, workoutové a parkourové hřiště.

anketa, sportovci: "Dá se tady používat jak dynamika, tak statika, je to velké, je to pro mladé lidi, určitě to Karviná hodně využije, jsem rád, že se to tu postavilo." "Jsme rádi, že se to tak krásně postavilo, kluci odvedli skvělou práci, podle očekávání, jezdí se na skejtech, koloběžkách, na kolech. Skejtovou školu budeme rozjíždět příští rok, informace budou na stránkách "skejtuj denně Karviná", web je v procesu otevření sdkarvina.cz." "Jsem tu poprvé a je to fakt dobré. "Já tu budu jezdit hlavně na kolobce."

Na své si přijdou i ti nejmenší. Součástí areálu je totiž dětské hřiště. A areálu nechybí ani nové veřejné osvětlení, kamerový a zabezpečovací systém či rozhlas. Návštěvníci areálu mají k dispozici také sociální zařízení včetně sprch a zázemí s uzamykatelnými skříňkami či automatem s občerstvením v budově Obchodní akademie, která se o areál a rezervační web stará.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “V té budově budou sedět správci, kteří se budou o tento areál starat. Naše provozní doba je od 6 do 21 hodin, o víkendu od 7 do 21 hodin. Všechna ta sportoviště kromě fotbalového jsou pro veřejnost otevřena, fotbalové hřiště je za úplatu."


Rezervovat si fotbalové hřiště je možné na webu www.sportovistekarvina.cz prostřednictvím rezervačního systému. Přijímány jsou i klubové karty STaRSu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail