Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volební komise složily svůj slib. jejich práce tímto oficiálně začala

  • Karviná,

Už tento pátek a sobotu se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny ČR. Před každými volbami probíhají školení členů okrskových komisí a také všichni složí veřejně svůj slib. Jejich práce tím tak oficiálně začíná a skončí vyhlášením výsledků voleb.

V sále karvinské Obchodně podnikatelské fakulty se sešli členové volebních komisí, aby všichni najednou, po zaznění státní hymny, složili volební slib.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: "Já jsem moc rád, že tito lidé obětují svůj čas, aby dohlíželi na regulérnost voleb."
anketa: členové volebních komisí: "Zasedala jsem už 4x. Přijde mi to jako potřebné." "Do komise jdu počtvrté a beru to jako dobrou brigádu ke studiu. 

Své členy okrskových volebních komisí, kteří dohlížejí na zdárný průběh voleb delegují politické strany, hnutí nebo seskupení. Po složení slibu pak zvolí jednotlivé komise předsedu a místopředsedu a zajistí organizační záležitosti.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Předseda a místopředseda se musí povinně volit losem. Zapisovatelé mají přípravné losovací lístky a opravdu, nejde se dohodnout, musí se vylosovat. Předseda je pak zodpovědný za zdárný průběh voleb, dohlíží na pořádek ve volební místnosti."

Předseda, místopředseda a zapisovatel se po složení slibu také povinně účastní školení k zásadám hlasování a zjišťování výsledků voleb.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy