Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příprava volebních místností začala v Karviné už v pondělí

  • Karviná,

Ve městech a obcích probíhají přípravy volebních místností. Každá musí být vybavena vším, co vyžaduje zákon jako jsou například přenosné plenty, urna nebo státní znak. Například Karviné bude otevřeno 59 volebních místností. Aby se vše stihlo, začaly přípravy už v pondělí.

Karviná-Louky, budova úřadovny. I sem budou v pátek a sobotu přicházet místní obyvatelé k volbám do Poslanecké sněmovny.

Bedřich Iwaszek, údržbář: "Do každé volební místnosti přivážíme urnu, zástěnu, malou urnu, státní znaky a vlajku. Naším úkolem také je, že ustavíme volební místnost se stoly a židlemi podle počtu členů komise."
Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Musí být dostatečný počet míst pro komisi, které jsou většinou šesti nebo sedmičlenné, prostor na počítač, kde se zpracovávají volební výsledky. Na viditelném místě pro komisi musí být volební schránka tak, aby komise mohla hlídat správný způsob hlasování."

Zástěna musí být postavena tak, aby byla zachována tajnost hlasování.
V místnosti také musí být nástěnka s povinně zveřejňovaný údaji jako jsou vzory hlasovacích lístků a zákon.

V den voleb si zapisovatelé převezmou na úřadě seznamy voličů, úřední obálky, rezervní hlasovací lístky a také ochranné dezinfekční prostředky.

V Karviné bude otevřeno celkem 59 místností, jejich příprava proto začala už v pondělí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy