Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravanka zahrála pro radost karvinským seniorům. Po šňůře koncertů kapela končí

  • Karviná,

Karvinští senioři měli jedinečnou příležitost zažít jeden z posledních koncertů známé moravské dechové kapely Moravanka. Ta po šňůře letošních koncertů a po 50 letech svého založení končí.

Do sálu MěDK přišli karvinští senioři, aby si poslechli lidové písně oblíbené kapely Moravanka. Tato moravská kapela patří mezi fenomény české lidové hudby už padesát let. Její kapelník Jan Slabák se letošní šňůrou koncertů se svým publikem loučí.

anketa: návštěvníci koncertu: "Moravanku mám rád, mám tam hodně známých, jezdíme do Prahy, tam se setkáváme, no a je škoda, že končí no, ono to jsou už roky a dneska už nejsou takové podmínky taky no." "Znám velmi dobře paní Slabákovou, od mládí." "Obdivujeme je, škoda, že končí, věčná škoda. Máme je rádi, rádi si je zazpíváme." "Já bych chtěl ještě dodat, že děkujeme magistrátu města, že se o naše důchodce starají a děkuji za programy, které tu jsou."

Moravanku i seniory v Karviné přivítal náměstek primátora Andrzej Bizoń.

To, že Moravanka opravdu končí, je fakt, který zakladatel Moravanky Jan Slabák, potvrdil a vysvětlil.

Jan Slabák, kapelník Moravanky: "Jsme u konce. Já jsem měl 80 v březnu a poslední koncert máme 29.12., pokud to nezastaví. Těch mladých není, převažujeme ti letití a já je neuživím, ono mají své zaměstnání, všechno je jinak, všechno má začátek i konec a tato doba je trochu jiná. Pro mě to bylo hodně náročné, protože to jsou tři generace, z té první sestavy jsme tady jen čtyři."

Za padesát let své existence uspořádala Moravanka tisíce koncertů po celé zemi i v zahraničí, vydala 73 nosičů a má statisíce věrných posluchačů.

Jan Slabák, kapelník Moravanky: "Máme, to si nemůžeme naříkat, i když to je starší publikum, ti naši už jsou pod kytičkami."

Na koncertě nesměly chybět známé hity jako Morava krásná zem, Na zdraví živijo nebo V tom Kyjově na rohu...

Přáním kapelníka Jana Slabáka je, aby se na Moravanku nezapomnělo a jejich písničky dělaly pořád radost.

Jan Slabák, kapelník Moravanky: " A hlavně zdraví ať máme.."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy