Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hubertova jízda potěšila v Karviné rodiny s dětmi. Nejmladšímu jezdci jsou dva roky

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné mohli zažít Hubertovu jízdu. Více jak 50 jezdců na koních se obyvatelům města předvedlo v celé své kráse za zámkem Fryštát, kde za slavnostního zvuku trubačů byla tato velkolepá podívaná zahájena.

Slavnostní lovecké fanfáry zazněly při zahájení letošní Hubertovy jízdy pod zámkem Fryštát. Jezdci na koních a ponících se seřadili na louce a společně s diváky přihlíželi stužkování lídrů - lišky a mastra ředitelem závodu, kterým byl náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “ Jsem rád, že přijalo pozvání tolik jezdců, koní, dětí a poníků to tady snad ještě nebylo."

Nejmladší jezdec, který se účastnil Hubertovy jízdy, měl teprve dva roky. Stejně jako ostatní děti jel na poníkovi pod dohledem dospělých. Za děti, které si budují vztah ke koním, je předseda jezdeckého klubu Českého Těšína Alfréd Heckel rád, protože mladí lidé spíše od koní odcházejí.

Alfréd Heckel, organizátor, předseda jezdeckého klubu Českého Těšína: "Postupně se snižuje věková hranice, jsou tady dvě holčičky, které ještě nemají čtyři roky."

Ve světě koní žijí všichni členové rodiny Hecklových.

Alfréd Heckel ml., vnuk: "Já se jmenuji Fredík a ten kůň se jmenuje Chip. Jezdí se na něm dobře a je hodný."
Eliška Heckelová, vnučka: "Je mi osm a ten kůň se jmenuje Dale, je mu 16. Jezdí se na něm dobře."

Hubertova jízda vyvrcholila symbolickým závěrečným honem na lišku takzvaným Halali opět pod zámkem Fryštát. Kvůli bezpečí bylo slavnostní ukončení netradiční, na louce hledali jezdci míček s nápisem liška. Úspěšná byla Ivana Zolichová z Orlové.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy