Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští sportovci uspěli na Mistrovství světa v silovém trojboji Raw 2021

  • Karviná,

Karvinští sportovci ze Střední školy techniky a služeb přivezli cenné medaile z Mistrovství světa v silovém trojboji Raw 2021. Mikuláš Sikora se stal dokonce mistrem světa v kategorii dorostenci do 85 kilogramů.

V tělocvičně a posilovně Střední školy techniky a služeb se 3x týdně ve volném čase schází skupina mladých lidí. Zlepšují fyzičku, posilují a zkouší nejrůznější workoutové cviky. Odměnou za jejich dřinu, vytrvalost a píli je pak úspěch na celorepublikové, evropské i světové úrovni. Poslední prozatím největší úspěch zacinkal ve Švédsku, kam odjeli poměřit své síly na Mistrovství světa v silovém trojboji.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "V podstatě jsme zastupovali karvinskou, nově vzniklou TJ a byli tam naši dva zástupci Barbora Švaňová a Mikuláš Sikora."

Založit Tělovýchovnou jednotu SŠTaS Karviná měl Lukáš Strouhal v plánu delší dobu.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "Už jsme to chtěli posunout dál. Protože jsme v tom workoutu byli hodně známí a úspěšní, tak jsme chtěli být oficiální. Čerpat dotace, posunout ty soutěžící dál, prostě progress . Když už je to oficiální, v podstatě kdokoliv může přijít. Samozřejmě, my jsme soutěžní oddíl, takže my vybíráme ty členy."

Ale zpátky k úspěšným sportovcům. Barbora Švaňová skončila na MS v silovém trojboji na bronzové příčce, Mikuláš Sikora se stal mistrem světa v dorostencích. Mikuláš nazvedal 215 kilo na dřep, 147,5 kilo na benchpress a 270 kilogramů na mrtvý tah.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "My jsme měli předtím soutěže s Mikulášem a on 14 dní před světem udělal absolutní český rekord, takže jsme byli připraveni dobře si myslím."
Mikuláš Sikora, mistr světa v silovém trojboji Raw 2021: "Získal jsem tam čtyři medaile, z jednotlivých disciplín jsem byl pokaždé druhý a celkově jsem byl první. Měl jsem radost, ale nějak jsem o tom moc nepřemýšlel, řekl jsem si, je to velký úspěch, ale jedeme dál, na další soutěže. Na podzim budeme mít ME, tak bych tam chtěl zatáhnout světový rekord na mrtvém tahu a pak si dám pauzu."

Barbora Švaňová získala za dřep stříbro, za mrtvý tah bronzovou medaili, celkově tedy skončila na MS třetí.

Barbora Švaňová, bronzová medailistka MS v silovém trojboji Raw 2021: "Mrtvý tah je třetí disciplína, která spočívá v tom, že zvedeneme činku ze země nad kolena a zvedla jsem tam 140 kg. Dřep je klasický dřep s činkou na zádech a tam jsme zvedla 127,5 kg."

Z úspěchu měla Barbora obrovskou radost.

Barbora Švaňovábronzová medailistka MS v silovém trojboji Raw 2021: "Nečekala jsem to, protože netrojbojařím moc dlouho, bylo to překvapení a byla jsem ráda."

Cílem Barbory je dále zlepšovat osobní rekordy a stejně jako Mikuláš získat medaile z ME. Radost z úspěchu svých śvěřenců měl i jejich trenér Lukáš Strouhal.

Lukáš Strouhal, trenér, předseda TJ SŠTaS Karviná: "Pobrečeli jsme si, nějak jsme to vstřebávali a pak jsme to večer oslavili, úžasný úspěch to je no."

Lukáš Strouhal bedlivě sleduje výkony svých svěřenců, sestavuje jim tréninkový program a celkově věnuje úspěšné workoutové skupině a nově vzniklé tělovýchovné jednotě spoustu volného času. Bez podpory rodiny a sponzorů by to ale nešlo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy