Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Karviné ocenilo v obřadní síni MěDK pedagogy

  • Karviná,

Za obětavou, mnohdy celoživotní práci v oblasti vzdělávání ocenilo vedení města nejlepší pedagogické pracovníky mateřských, základních a středních škol. Letos poprvé se k této tradici připojila i karvinská Obchodně podnikatelská fakulta.

Den učitelů, který se každoročně slaví na počest významného českého zakladatele moderní pedagogiky Jana Amose Komenského, připadá sice na 28. března, kvůli vládním proticovidovým opatřením se ale tato slavnost v březnu nekonala a přesunula se na říjen. A protože ani loni nebylo možné pedagogům osobně poděkovat, oceňovalo se hned za dva roky najednou.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: "Jsem velmi rád, že se konečně můžeme setkat.Připravili jsme pro ně pěkný program a budou jako první mít možnost tento program zhlédnout v našem rekonstruovaném malém sále MěDK. Ta důležitost je na místě, protože povolání učitele je velmi zvláštní a díky těmto lidem, kteří pracují s mladou generací můžeme tu společnost posouvat dál."

Ocenění převzalo celkem 55 pedagogů, navrhli je sami ředitelé škol, kteří jejich každodenní práci znají. Ocenění v podobě Pamětního listu Rady města Karviné, dárků a kulturního zážitku se udělovalo ve dvou kategoriích: Výrazná pedagogická osobnost roku a cena za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Chceme poděkovat průřezově, protože jsou tu učitelé z mateřských, základních škol a středních škol, poprvé také ze Slezské univerzity. Chceme jim za tu náročnou dobu poděkovat. Ta doba covidová byla náročná a já jsme rád, že jsme to zvládli."

Mezi oceněnými byla například Lenka Bőhmová, učitelka ze Základní a Mateřské školy Dělnická. Oceněna byla poprvé.

Lenka Bőhmová, oceněná pedagogická osobnost: "Velmi si toho vážím, je to pro mě překvapení a velmi za to děkuji. Myslím si, že v této těžké době by si ocenění zasloužili všichni učitelé. Bylo to náročné, člověk se musel přizpůsobit, ale oceňuji ty malé děti, které jsme měla a především jejich rodiče, protože pro ně to muselo být obrovsky náročné."

S dětmi Lenka Bőhmová pracuje od mládí, učitelkou je 13 let.

Lenka Bőhmová, oceněná pedagogická osobnost: "Já jsem to chtěla dělat vždycky. Vždycky jsem chtěla být paní učitelka a jsem ráda, že jsem paní učitelka."

Ocenění si převzala také Zuzana Babiánková ze Střední zdravotnické školy, kde pracuje 9 let.

Zuzana Babiánková, oceněná pedagogická osobnost: "Vážím si toho, že jsem byla navržena na toto ocenění a za tu práci, kterou jsme v době covidové vykonali hlavně v nemocnicích se svými žákyněmi."

Oceněna byla i Hana Šobrová ze Základní umělecké školy. Ta v nedávné době získala i ocenění v kultuře.

Hana Šobrová, oceněná pedagogická osobnost: "Já si ocenění za kulturu i tohoto velmi vážím, protože to vždycky potěší, když si někdo všimne vaší práce. Musím poděkovat vedení školy v čele s Kamilem Novákem a také paní Šeinerové, která mi dala tu šanci a nabídla mi spolupráci s Koncertním sborem Permoník."

Každoročně přebírají ocenění učitelé mateřských, základních a středních škol, letos se poprvé k této tradici zapojila i Obchodně podnikatelská fakulta.

Halina Starzyczná, oceněná pedagogická osobnost: "Já jsme rodačkou z Karviné a sleduji tuto dlouhletou tradici. Na Slezské univerzitě působím třicet let, od 90 let, kdy vznikla a musím říct, že mě trochu překvapilo, když pan děkan řekl, že bychom se do toho také zapojili. Myslím, si, že je to správně. Jsme součástí Karviné, jsme součástí karvinského školství, takže je to správně a doufám, že se ta tradice osvědčí a že bude pokračovat."

Řekla Halina Starzyczná z Katedry podnikové ekonomiky a managementu OPF, jedna z oceněných vysokoškolských pedagogických pracovníků. Učitelé jsou oceňováni nejen za každodenní, dlouhodobou práci s dětmi a žáky, ale i za činnost, která je jim věnována v rámci různých zajímavých projektů a aktivit nad rámec běžné výuky a výchovy. Všem oceněným gratulujeme.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy