Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ a MŠ Dělnická oslavila 60. výročí. Nechyběla ohňová show nebo vystoupení V. Hrona

  • Karviná,

60 let od svého otevření si v letošním roce připomíná Základní a Mateřská škola Dělnická. Pro své žáky i jejich rodiče a významné hosty si pedagogové připravili bohatou oslavu v areálu školy .

Základní škola a Mateřská škola Dělnická v Karviné-Novém Městě slavila 60. výročí svého vzniku. Na zahradě školy se sešli rodiče s dětmi, kantoři a vzácní hosté. Oslava byla zahájena ředitelem školy, který na pódiu vystoupil společně s primátorem Karviné a náměstkem hejtmana MSK.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Šedesátka školy je krásné výročí, já jsem popřál škole minimálně dalších 60 let rozvoje. Jsem rád, že jsme teď v poslední době školu rozšířili o nadstavbu, jídelnu, je tady velké sportoviště. Je to jedna z největších a nejlépe vybavených škol v Karviné a věřím tomu, že tady děti rády chodí a že rodiče jsou spokojeni."
Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Tu školu znám, na této škole působí Regionální fotbalová akademie, kterou MSK podporuje a vím, že škola je naplněná, má vynikající sportoviště, patří mezi vynikající školy v Karviné, tak jsme se přijel rád podívat na výročí."

Po slavnostním zahájení oslavy se spustil bohatý program. ten připravoval kolektiv pedagogů od loňského roku.

Renáta Adamczyková, učitelka ZŠ Dělnická: "Dnešní oslava obsahuje vystoupení dětí z mateřských škol a základní školy. Pozvali jsme bublináře, který předvede svou show, bude vystoupení pana Hrona.Máme různá stanoviště, na hlavním pódiu se také uskuteční AZ kvíz. Děti mohou zdobit perníčky, namalovat si obličej, vytvořit si polštářek, zacvičit si netradiční sporty."

Za zmínku stojí připomenout, že Základní škola Dělnická získala za letošní rok certifikát Kvalitní škola, je úspěšná v přírodovědném projektu Globe, zapojuje se do projektu Erasmus+. V minulosti ji navštívil bývalý prezident Václav Klaus nebo úspěšný tenista Radek Štěpánek.

Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická: "Je to škola optimistická, je to škola veselá a hravá, někdy přísná, ale spravedlivá. Na Dělnické jsme ušli kus cesty, dokázali jsme postavit výborné sportovní třídy, děláme cambridge zkoušky, staráme se o nadané děti."


Škola se také nově pyšní vlastní hvězdou v galaxii. Spokojeni ve škole jsou všichni, učitelé i žáci.

anketa: žáci ZŠ Dělnická: "Baví mě tu chodit, je to tu dobré, jsou dobré třeba volitelné předměty. "Učitelé nám dokážou se vším pomoct." "V hodinách bývá sranda s učiteli." "Mě ta škola baví, protože většina učitelů si umí udělat srandu a chodím tady ráda." "Jsou tady super akce a baví mě to tu no."
Romana Suchánková, učitelka ZŠ Dělnická: "Na této škole učím pátým rokem, matematiku, anglický a německý jazyk. Pracuje se mi super, je tady výborný kolektiv, skvělí učitelé a také vedení."
Stanislava Bandorová, učitelka ZŠ Dělnická: "Jsem tady sedmým rokem. Učím český jazyk a občanskou výchovu, učí se tady báječně, Jsme skvěle vybavená škola, máme perfektní vedení a skvělé kolegy. Co bych popřála? Spoustu projektů skvělých, i třeba cestování do zahraničí. Další šikovné žák a spoustu takových akcí s rodiči."

Oslava probíhala až do večerních hodin, na konci potěšil přítomné i zážitek v podobě ohňové show.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy