Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné závodily české a slovenské nejmladší gymnastky

  • Karviná,

Prostory karvinské ZŠ Prameny se zaplnily talentovanými sportovními gymnastkami, které z různých koutů České a Slovenské republiky dorazily do Karviné, aby před rozhodčími předvedly co se naučily a zabojovaly o cenné kovy.

V tělocvičně karvinské Základní školy Prameny se konaly závody patřící do projektu nazvaného Československé gymnastické hry a připravil je Český svaz gymnastických sportů.

Luboš Ďurčanský, rozhodčí, PR manažer Českého svazu gymnastických sportů: "Závody jsou určené pro slabší dětičky, C třída, na Slovensku tomu říkají GPV třída, aby i ty malé, slabší holčičky měly možnost se ukázat na mezinárodních závodech, zažít atmosféru závodů, aby je to motivovalo ke sportu a zdravému životnímu stylu."

Vysvětlil podstatu závodů hlavní a zároveň srážkový rozhodčí Luboš Ďurčanský a dodává:

Luboš Ďurčanský, rozhodčí, PR manažer Českého svazu gymnastických sportů: "Teď se díváte na nejmenší závodnice, ty mají nejlehčí prvky jako podskoky, čertíky, kufříky, otočku a kotoulek."

Karvinská nadaná gymnastka Agátka Klosová už dokázala vybojovat čtyři zlaté medaile a doma má i tři bronzové. Před každým vystoupením se soustředí.

Agáta Klosová, gymnastka: "Já jsme si hlavně dávala pozor na lavičku, abych nespadla jak jsem dělala hvězdu a potom jsem dělala prostná."

I malá Agata Bogocz je v gymnastice úspěšná a baví ji učit se nové věci.

Agata Bogocz, gymnastka: "Mě se daří, ale mám tři dřevěné a jedno druhé místo. Teď se mi dařilo dobře, jen mi moc nejde hvězda s napnutýma nohama."

Kromě Karviné se závody konají ještě v Bystřici, Hulíně a Rožnově pod Radhoštěm. Příští rok se uskuteční v Žilině a Kelčově na Slovensku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy