Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné lidé za odpad v příštím roce platit nebudou, shodli se zastupitelé

  • Karviná,

Zatímco v některých městech a obcích našeho kraje si v příštím roce občané připlatí za svoz odpadů, v Karviné budou lidé od placení opět osvobozeni. Shodli se na tom zastupitelé na svém listopadovém zasedání, kde projednávali celkem 25 bodů programu.

Některé obce na Karvinsku zvyšují pro příští rok cenu za svoz odpadu, například v Horní Suché, Těrlicku a v Doubravě. Stejnou částku jako letos budou lidé v příštím roce platit v Havířově nebo Českém Těšíně, v Orlové zavádějí úlevu pro poplatníky starší 70 let. Nejlépe jsou na tom občané Karviné, kteří od roku 2018 neplatí za odpad ani korunu a zadarmo je budou mít i v příštím roce.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Vycházeli jsme z té současné situace, kdy ta ekonomika je hodně nestabilní a lidé budou mít docela velké problémy s nárůstem cen energií, inflace, do toho další vlna covidu, takže jsme jim chtěli alespoň touto formou částečně pomoci. Samozřejmě víme, že to dlouhodobě nebude udržitelné."

anketa, obyvatelé města: “To je úžasné, když všechno je drahé.” “To je chválihodné od magistrátu města. Já jsem spokojená, ale aby to ti občané taky ocenili, protože ten nepořádek kolem popelnic je, vyvezou odpadky a za chvíli je to tam znovu.”

Zastupitelé Karviné na svém zasedání projednávali celkem 25 bodů programu, schvalovali například záměry realizace tří přeshraničních projektů, koncepci zeleně nebo dotace do sportu a sociální oblasti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy