Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné sázeli stromy děti a senioři společně

  • Karviná,

Děti a senioři z Karviné měli jedinečnou příležitost zasadit si strom. Nešlo přitom o jednorázovou akci, místní Technické služby mají v plánu podobných akcí pořádat do budoucna více.

Technické služby Karviná, které získaly v roce 2019 cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost, nastartovaly ve městě velmi užitečný projekt související se zlepšováním životního prostředí. V první fázi do projektu zapojily nejmladší a nejstarší generací obyvatel při společném sázení stromů poblíž budovy MP Karviná.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Technické služby Karviná se dlouhodobě snaží vystupovat nejen jako městská firma, která dělá pro veřejné prostranství první poslední, ale uplatňuje politiku tzv. společenské odpovědnosti, to znamená, že ledacos ze svých nákladů rádi uděláme. Tady jsme přišli s nápadem, že bychom v této lokalitě vysadili čtyři nádherné stromy. Nabídli jsme patronát pro každý stromek mateřským a základním školám a odlehčovací službě, která pomáhá rodinám se staršími nemocnými lidmi."

Děti a senioři symbolicky sázeli solitérní borovice.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Ta pomoc ze strany našich patronů byla symbolická, ale záměr je takový, že předpokládáme, že ta mladá generace si bude pamatovat, že vysadila stromky a ve věku, až budou o deset dvacet let starší, tak budou ještě vzpomínat, že tady kdysi vysadili nějaký strom.”
Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Ta myšlenka je velmi krásná, chtěl bych TS Karviná poděkovat, protože to má hlubokou pointu. Ta starší generace za svůj život už vysadila stromů hodně a jde příkladem té mladší a jakoby předává mladší nějaké poselství."
anketa: senioři z odlehčovací služby: "Je to výborné. Dělá se něco pro budoucnost a děti budou vzpomínat.” "Já jsem ze Slovenska, tam jsme sázeli stromky, když jsme postavili dům.” 
anketa: předškolačka z MŠ Slovenská: "Jsem ráda, že můžeme v našem městě vysázet stromečky a chtěla bych, aby byly ozdobené vánočními světýlky na Vánoce.”

 anketa: žák ZŠ Dělnická: "Mě se ten nápad líbil a bylo to moc super."

anketa: předškolačky z MŠ Cihláček: "Sadila jsem strom poprvé, bylo to dobré." "Měla jsem lopatku a na ni jsem sebrala písek a ten jsem pak házela dolů, kde je ta díra."

TS Karviná plánují v rámci společensky odpovědného přístupu pokračovat. Chtějí tento projekt rozšířit i do jiných částí města. 

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Máme předjednáno s odborem komunálních služeb MMK, že do budoucích let budeme dále sázet a to nejen borovice, ale třeba různá keřová patra a další věci v rámci ekologie, naplánujeme například jarní nebo podzimní úklid jednotlivých lokalit. Těch myšlenek a nápadů máme více."

Každý strom bude ještě opatřen tabulí s informacemi, kdo má nad ním patronát.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy