Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladé stolní tenisty karvinského oddílu KLUBsten trénuje bývalý reprezentant ČR

  • Karviná,

Trenérská základná oddílu stolního tenisu KLUBsten Karviná se rozšířila o novou kvalitní posilu. Jde o bývalého reprezentanta ČR Františka Krčila. Bohaté zkušenosti bude předávat dětem na trénincích několikrát týdně.

Učit se od těch nejlepších, s bohatou sportovní kariérou a vynikajícími dosaženými výsledky, to je splněný sen snad každého začínajícího sportovce. Mladým stolním tenistům z karvinského oddílu KLUBsten se stal takový sen v polovině října skutečností. Začal se jim věnovat nový trenér - bývalý reprezentant František Krčil. Na svém kontě má mnoho úspěchů, stal se například vicemistrem ČR ve dvouhře, 7x získal titul mistra ČR v soutěži družstev, 2x byl mistrem ČR ve čtyřhře, hrál v Německu a Itálii a několikrát porazil zahraniční legendy tohoto sportu.

František Krčil, hlavní trenér KLUBstenu Karviná: "Ping pong hraji od šesti let, začínal jsem ve Vlašimi, kde bylo středisko vrcholového sportu, to byl sport číslo 1. Hraji pinec do dneška, do 30 let jsme hrál v Česku, pak jsem šel do Německa, teď poslední sezonu jsem taky v Česku, v Novém Jičíně. Byl jsem členem kádru reprezentace zhruba 4-5 let, od 22 let do 27 let."

Od trenéra se očekává předání zkušeností mladým hráčům, zlepšení jejich techniky a hlavně motivovat je k co nejlepším výsledkům.

František Krčil, hlavní trenér KLUBstenu Karviná: "Jsou tu děti, které hrají čtyři pět let a jsou tu děti, které hrají dva měsíce, takže ten rozptyl je velký a musíme to dát do kupy, abych se mohl věnovat všem. Ty, co to hrají krátce, tak je učím základní věci, základy ping pongu, u těch, co to hrají déle, zkouším odstraňovat chyby, ale je to práce."

Trénování pod vedením takto zkušeného trenéra mladí sportovci vítají.

Jiří Břenek, hráč stolního tenisu: "Je super, je vtipný a umí mě motivovat."

Říká Jiří Břenek, který hraje stolní tenis čtyři roky a má za sebou desítky turnajů a vyhraných soutěží. A jeho kamarád Ondra Martinovský k trenérovi dodává:

Ondřej Martinovský, hráč stolního tenisu: "Máme ho zatím krátce, tak snad to bude výborné s tím novým trenérem a snad nás konečně ty chyby odnaučí, které děláme."

Ondra hraje stolní tenis od pěti let, k tomuto sportu ho přivedl jeho otec.

Ondřej Martinovský, hráč stolního tenisu: "Mě baví to, že se pohybuji, je to i nová zkušenost a baví mě to tady."

A co trenér František Krčil vnímá jako nejdůležitější, aby se hráči vypracovali až k nejvyšší soutěži?

František Krčil, hlavní trenér KLUBstenu Karviná: "Určitě to musí mít rád ten sport a musí poctivě trénovat no."

Další zájemci a nové členové, kteří chtějí trénovat se špičkovým hráčem stolního tenisu, jsou tady vítáni. Tréninky probíhají v pondělí a středu od půl šesté večer, v pátky od půl páté v tělocvičně Základní školy Slovenská.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy