Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský dechový orchestr Májovák uspěl na mezinárodní soutěži, získal zlato v Ženevě

  • Karviná,

Velkým‌ ‌úspěchem‌ skončil‌ ‌premiérový‌ ‌ročník‌ ‌soutěže‌ ‌ve‌ ‌švýcarské‌ ‌Ženevě, které se zúčastnil karvinský Májovák. V nejvyšší‌ ‌kategorii‌ ‌"Excellence"‌ obsadil ‌1.‌ ‌místo‌ ‌a‌ ‌získal ‌zlatou‌ ‌medaili.‌


Karvinský dechový orchestr se letos v říjnu zúčastnili 1. ročníku mezinárodní soutěže, která se konala ve švýcarské Ženevě. Plánovaná byla několikrát a několikrát byla přeložena.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Kvůli covidovým opatřením bylo rozhodnuto o tom, že se bude konat v digitální formě. Pro nás to byla taková první zkušenost s takovou účastí v digitální podobě, protože jsme se nikdy ničeho takové neúčastnili."
Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: "Pravidla byla pro všechny orchestry striktní, první musela být povinná skladba pro danou kategorii, což pro nás byla kategorie "Excellence"‌, kde bylo Pagan Dances Jamse Barnese. Druhou skladbu jsme si vybrali Divertimento  Olivera Waespiho a nahrávku jsme realizovali v Českém rozhlase Ostrava, kde jsme natáčeli. Bylo jasně dané, že musíme tyto skladby natočit v kuse bez jakéhokoliv střihu na jednu kameru a všechny orchestry to musely mít stejné."

Majovák na soutěži potvrdil své kvality, mezinárodní porota složená z předních odborníků a skladatelů ze Švýcarska, Belgie, Nizozemska, Španělska a Portugalska udělila karvinskému orchestru nejvyšší cenu.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Dosáhli jsme významného úspěchu, jednoho z největších úspěchů v historii a díky za tohle všechno patří i našim podporovatelům jako je statutární město Karviná, Nadace OKD, Nadace Landek a všichni ostatní. Za to děkujeme, protože bez toho by se ta reprezentace města nepovedla takovým způsobem, jako se povedla."
Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: "Jsem rád, že se nám povedlo vyhrát nejvyšší třídu a takovéto soutěži a upřímně, ani jsme to nečekali, hlavně já jsem to nečekal, o to mám větší radost, že se nám podařilo do Karviné přivézt zlato."

Májovák nezahálí a už plní kalendář příštího roku svým programem, soutěžemi a koncerty. Ten nejbližší se uskuteční tradičně v městském domě kultury 2. ledna, za zmínku stojí například velký koncert 1. května v ostravském Trojhalí nebo vystoupení v rámci Dnů Karviné 11. června. O koncertech vás budeme průběžně informovat.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Myslím, že i posluchači v Karviné se mají příští rok na co těšit.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy