Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský dechový orchestr Májovák uspěl na mezinárodní soutěži ve švýcarské Ženevě

  • Karviná,

Velkým‌ ‌úspěchem‌ skončil‌ ‌premiérový‌ ‌ročník‌ ‌soutěže‌ orchestrů ‌ve‌ ‌švýcarské‌ ‌Ženevě, které se zúčastnil i karvinský Májovák. V nejvyšší‌ ‌kategorii‌ ‌"Excellence"‌ obsadil ‌1.‌ ‌místo‌ ‌a‌ ‌získal ‌zlatou‌ ‌medaili.‌

Karvinský dechový orchestr se letos v říjnu zúčastnili 1. ročníku mezinárodní soutěže, která se konala ve švýcarské Ženevě. Plánovaná byla několikrát a několikrát byla přeložena.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Kvůli covidovým opatřením bylo rozhodnuto o tom, že se bude konat v digitální formě. Pro nás to byla taková první zkušenost s takovou účastí v digitální podobě, protože jsme se nikdy ničeho takové neúčastnili."
Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: "První musela být povinná skladba pro danou kategorii, což pro nás byla kategorie "Excellence"‌, kde bylo Pagan Dances Jamse Barnese. Druhou skladbu jsme si vybrali Divertimento Olivera Waespiho. Bylo jasně dané, že musíme tyto skladby natočit v kuse bez jakéhokoliv střihu na jednu kameru a všechny orchestry to musely mít stejné."

Majovák na soutěži potvrdil své kvality, mezinárodní porota složená z předních odborníků a skladatelů udělila karvinskému orchestru nejvyšší cenu.

Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: "Jsem rád, že se nám povedlo vyhrát nejvyšší třídu a takovéto soutěži a upřímně, ani jsme to nečekali, hlavně já jsem to nečekal, o to mám větší radost, že se nám podařilo do Karviné přivézt zlato."

Májovák nezahálí a už plní kalendář příštího roku svým programem, soutěžemi a koncerty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy